Partnerzy serwisu:

Griffiny wyjadą na trasy lada chwila. Rozpoczyna się modernizacja ED74

Michał Szymajda 17.01.2020 20,2k

Griffiny wyjadą na trasy lada chwila. Rozpoczyna się modernizacja ED74
Lokomotywa Griffin dla PKP IntercityFot. Olo Kolejarz
Griffiny lada dzień mają rozpocząć prowadzenie pociągów PKP Intercity. – Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko Newag poradził sobie z produkcję tych elektrowozów – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.
– Lokomotywy Griffin potrzebują już ostatniego zezwolenia, aby móc prowadzić pociągi z pasażerami. Pojadą w ramach połączeń PKP Intercity już w pierwszym kwartale 2020 – powiedział prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk. Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko udało się zbudować Newagowi te pojazdy, pierwsze jazdy są obiecujące – dodał.

Prezes PKP intercity potwierdził, że elektryczne zespoły trakcyjne ED74 trafiły już do Mińska Mazowieckiego, gdzie rozpoczynają się prace związane z ich modernizacją.

– Trwają też zaawansowane przygotowania do rozpoczęcia produkcji 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które będzie dla nas budował Stadler. Realizacja założeń największej w historii przewoźnika strategii taborowej napotyka pewne problemy z terminowością odbiorów niektórych pojazdów, ale wierzymy, że uda się ją w pełni zrealizować – mówił Chraniuk, w kontekście odbiorów wagonów Combi i dwuklasowych, typu AB.

W 2020 roku gotowe mają być kolejne, tym razem nowe wagony z FPS. PKP Intercity zamówiło 81 nowoczesnych pojazdów do ruchu międzynarodowego, z których gotowych w tym roku będzie kilkadziesiąt. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony