Partnerzy serwisu:

Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercity [wideo]

Michał Szymajda 01.07.2017 13,3k

Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercity [wideo]
Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercityfot. Newag
W związku z końcem realizacji kontraktu na modernizację 16 wagonów dla PKP Intercity przez Newag, pojazdy przetestowano na odcinku Kraków – Tarnów. Wagony ciągnęła lokomotywa Griffin, także produkcji Newagu.
Wagony 111A zostały gruntownie zmodernizowane i przygotowane do kursowania z prędkością 160 km/h. Nie znajdziemy w nich już tradycyjnych przedziałów, zgodnie z życzeniem PKP Intercity przebudowano je do standardu bezprzedziałowego, z dużą częścią do przewozu rowerów, nart czy większego bagażu.

– Jazdy próbne postanowiliśmy wykonać naszą lokomotywą Griffin wyprodukowaną w 2013 r., a obecnie dzierżawioną przez Orlen KolTrans. W trakcie próby sprawdzone zostały systemy zabudowane w wagonach oraz chcieliśmy sprawdzić właściwości i parametry lokomotywy. Próba przebiegła zgodnie z założeniami i zakończyła się wynikiem pozytywnym – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik Newagu.

Niestety PKP Intercity nie zdecydowało się na zlecenie zmiany wózków wagonów na cichsze. W najnowszych przetargach przy zlecaniu napraw poziomu P5 (naprawa główna) przewoźnik oczekuje już montażu nowoczesnych wózków. Za modernizację wagonów (i 3-letnią ich gwarancję) PKP Intercity zapłaci 53 mln złotych brutto.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony