Partnerzy serwisu:

Grecy przetestują włoskie Pendolino

Michał Szymajda 25.08.2018 4,2k

Grecy przetestują włoskie Pendolino
Fot. Kabelleger / David Gubler, CC BY-SA 3.0
Grecka kolej przetestuje składy zespolone ETR485 na swojej sieci kolejowej. Testy wykażą, czy tego typu tabor mógłby jeździć po linii kolejowej z Aten do Salonik.
Do testów w Grecji wytypowano 9-członowy zestaw Pendolino o numerze 31, kursujący we Włoszech w ramach siatki połączeń Frecciargento. Jedzie on do Grecji po torach przez Słowenię i Chorwację. W Grecji ma się pojawić z końcem sierpnia. Grecy chcą testować pojazd na najważniejszej linii w kraju – pomiędzy Atenami a Salonikami. Jest ona obecnie modernizowana, a prace zakładają podniesienie prędkości maksymalnej do 200 km/h na niemal całym jej odcinku oraz miejscami do 250 km/h.

Najszybszy grecki tabor to obecnie 30 lokomotyw Typu 120, bazujących technicznie na Eurosprinterach Siemensa. Dostarczane były w latach 1996–2005. Obecnie Grecy potrzebują szybszych pojazdów i większej ich ilości, stąd pomysł testów włoskiego, ponad 10-letniego Pendolino. Co istotne: testy udało się zorganizować stosunkowo łatwo, ponieważ OSE (Koleje Greckie) są obecnie własnością spółki córki Trenitalii. Niewykluczone, że po zakończeniu pracy we Włoszech pociągi na stałe trafią do Grecji.

Pendolino, które Włosi wysłali do Grecji, ma wychylne pudła wagonów. Zanim wyjedzie na linię, zostanie zaprezentowane na międzynarodowych targach w Salonikach, które będą się odbywać od 8 do 16 września.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony