Partnerzy serwisu:

Graficzna rezerwacja miejsc w bieszczadzkich pociągach TLK. Będą jeszcze inne zmiany

Michał Szymajda 23.04.2021 5,5k

Graficzna rezerwacja miejsc w bieszczadzkich pociągach TLK. Będą jeszcze inne zmiany
Wnętrze zespołu trakcyjnego SN84fot. MS, Rynek Kolejowy
PKP Intercity umożliwia wykonanie rezerwacji miejsc na graficznych schematach w kolejnych pociągach. System działa już w TLK Wetlina i TLK Bieszczady.
Możliwość rezerwacji miejsc na schemacie pociągów TLK Wetlina i TLK Bieszczady, w relacji Kraków Główny – Zagórz – Kraków Główny, państwowy operator udostępnił w bieżącym tygodniu. System działa tak jak w wypadku podróży zespołami trakcyjnymi Pendolino, Flirt i Dart, gdzie widzimy plan wagonów z góry i wybieramy znacznikiem miejsce, które nas interesuje. System wskazuje miejsca już zajęte oraz niedostępne, np. z powodu ograniczenia ich zajętości do 50% (efekt pandemii).

Przyczyna dla której PKP Intercity udostępnia możliwość graficznej rezerwacji miejsc w pociągach w Bieszczady jest prosta: to połączenie obsługiwane spalinowymi zespołami trakcyjnymi, które z oczywistych przyczyn zawsze kursują w tym samym zestawieniu (choć były przypadki wysyłania w trasy dwóch połączonych trójskładów). Z tego samego powodu uruchomiono go także dla Flirtów, Dartów i Pendolino. Przypomnijmy: w Bieszczady kursują zespoły trakcyjne SN84, które należą do SKPL, a które dzierżawi PKP Intercity. Obecnie pociągi z Zagórza do Krakowa kursują zmienioną trasą. TLK Wetlina i TLK Bieszczady w okresie od 6 kwietnia do 20 czerwca, na odcinku Jasło – Tarnów – Jasło jadą trasą okrężną przez Strzyżów, Rzeszów Staroniwę, Rzeszów Zachodni, Dębicę. Za pomijane postoje handlowe tych pociągów na odcinku od Jasła do Tarnowa uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa, skomunikowana na stacjach Jasło i Tarnów z zasadniczym pociągiem. Przyczyną wprowadzonych zmian są prowadzone przez zarządcę infrastruktury, PKP PLK prace modernizacyjne i utrzymaniowe infrastruktury kolejowej. W terminie od 6 kwietnia do 17 maja spowodowane są pracami utrzymaniowymi na linii kolejowej numer 96 na odcinku Tarnów – Stróżów, natomiast w terminie od 18 maja do 20 czerwca przebudową obiektów inżynieryjnych i nawierzchni kolejowej na linii numer 108, na szlaku Biecz – Przysieki.

Samo połączenie kolejowe w Bieszczady latem czekają zmiany. W weekendy kursy mają być wydłużone do stacji Uherce na linii 108, gdzie ruch pasażerski nie odbywa się od lat. Z Uherzec pociągi mają wracać do Zagórza i stamtąd kontynuować kurs do Łupkowa. Zapytaliśmy PKP Intercity o przyczyny ułożenia tak specyficznej relacji. Czekamy na odpowiedź.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony