Partnerzy serwisu:

Grabarczyk: Niefortunna decyzja personalna nowego ministra

Łukasz Kuś, Rynek Kolejowy 14.12.2015 128

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-12-14 12:50:50 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Odezwał się specjalista od pozwoleń na broń.
2015-12-14 13:01:33 Autor: JP
---.dynamic.chello.pl
"Liczę też na to, że minister Adamczyk i nowe władze PKP rozpoczną proces inwestycyjny związany z projektem Kolei Dużych Prędkości, bo tylko takie połączenia pozwolą na prawdziwą konkurencję między różnymi formami transportu. Jest już opracowane studium wykonalności, a projekt linii Y-grek wpisany jest jako bazowy do planów transeuropejskiej sieci TEN-T, więc najwyższy czas, by Polska zaczęła wypełniać swoje zobowiązania – mówi Cezary Grabarczyk."

Zatkało mnie. Minister, którego nb. szanuję, pokłada nadzieję w PiS, że wznowi projekt zarzucony przez Sławomira Nowaka, z partii Cezarego Grabarczyka... O tempora, o mores...

Najwyższy czas wiązać Polskę z KDP był wtedy, kiedy Nowak z PO obejmował ster rządów w ministerstwie (PO) i gdy jednoosobowo, bez żadnych analiz (w PO wolno wszystko...?), zdecydował o zaniechaniu tego projektu. I teraz - cała nadzieja PO w PiS... Przewrotność losu.

Może należało oddać Adamczykowi władzę już wtedy?
2015-12-14 15:20:18 Autor: criss
---.46.186.19
akurat w sprawie pozwolenia na broń nie było żadnej winy Grabarczyka, raczej nadusłużność policjantów. ale łatwo kogoś opluć, trudniej wyprać szatę oplutego. taki naród... publikowano i komentowano szeroko zarzuty, ustalenia faktów już nikogo nie interesowały.
2015-12-14 15:56:15 Autor: Deutz
---.dynamic.gprs.plus.pl
"Autorytet" się odezwał. Niech pan lepiej idzie "bronić demokracji" i krzyczeć "precz z komuną" wspolnie z potworami spaghetti, byłymi funkcjonaruszami KBW, ZOMO, ORMO i innymi pezetperowcami. Pan Grabarczyk już dosyć zrobił złego dla kolei i jak się grunt palił pod nogami to go nagle na ministra sprawiedliwości wsadzili. Kpina jak to u PO.
2015-12-14 20:45:21 Autor: Ron
---.leon.com.pl
No niestety panie Grabarczyk ale jak pan był ministrem infrastruktury to... powołał pan ludzi pokroju Engelhardta. W konsekwencji jego decyzji samorządy do dzisiaj mają problemy z koleją, PR ledwo zipią, a PKP IC dopiero po 6 latach zaczynają się z lekka podnosić ze zgliszcz. Cieszyłbym się jakby się wypowiadał minister który miał jakieś sukcesy np. Liberadzki ale na pewno nie Grabarczyk - jeden z najgorszych ministrów od infrastruktury po 1945 r.
2015-12-14 21:20:33 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Grabarczyk, dla dobra kolei zniknij albo zajmij się np. zamiataniem ulic albo lepiej jeszcze mniej odpowiedzialnym zajęciem.
2015-12-15 07:58:52 Autor: Ted
---.153.102.250
Będę bronił Grabarczyka.

To wykształcony polityk realizujący zmiany systemowe, które nigdy nie przynoszą natychmiastowych i spektakularnych efektów, ale budują solidne fundamenty każdego dużego zadania. Tyle, że nie każdy potrafi to zrozumieć, tak jak w przypadku ostatnich wyborów, gdy wiele rzeczy wyszło po fakcie.

Bankomaty chwaliły się realizacją rekordowych inwestycji - tak, ale z przetargów ogłoszonych za czasów ekipy Grabarczyka, bo sami wstrzymali duże postępowania na prawie 2 lata. Grabarczyk nie zapomina o swoich wyborcach z Łodzi, bo tylko KDP przywraca to miasto do jakichkolwiek ważnych szlaków komunikacyjnych, bo A1 i A2 omijają to miasto w znacznej odległości. Zresztą KDP jest potrzebne dla układu komunikacyjnego Polski, a hipokryzją jest opowiadanie, że na linię Y nie ma pieniędzy. W systemie koncesyjnym może być sfinansowany przez kapitał zagraniczny.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony