Partnerzy serwisu:

Gorzów Wielkopolski wyparował z kolejowych wyszukiwarek. Połączenia do Brześcia także

Michał Szymajda 24.06.2019 4,9k

Gorzów Wielkopolski wyparował z kolejowych wyszukiwarek. Połączenia do Brześcia także
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Przez ponad tydzień od wprowadzenia w życie nowego, letniego rozkładu jazdy, próżno było kolejarzom „skonsumować” sukces związany z ponownym otwarciem połączeń kolejowych do głównej stacji Gorzowa Wielkopolskiego.
Taka stacja przestała figurować zarówno w wyszukiwarkach połączeń autorstwa PKP Informatyka, jak i PKP Intercity. W praktyce: w pierwszym wypadku pasażerowie pozbawieni zostali informacji o godzinach przyjazdu i odjazdu pociągów, w drugim zaś uniemożliwiono im zakup biletu do stacji Gorzów Wielkopolski, pozostawiając możliwość kupna biletu do Gorzowa Wielkopolskiego Wschodniego (ten nowo-powstały przystanek pełnił rolę zastępczego dla stacji Gorzów Wielkopolski na okres modernizacji estakady kolejowej w tym mieście).

Sytuacja taka miała miejsce od 9 czerwca. Dopiero 19 czerwca PKP Intercity poinformowało „Rynek Kolejowy”, że problem został rozwiązany.

Przy okazji PKP Informatyka i PKP Intercity poprawiły też inne błędy, które zgłaszali nam nasi czytelnicy. Na przykład dotyczące konieczności wykonania przesiadki w Białogardzie, przy korzystaniu z połączenia IC Malczewski z Przemyśla do Ustki (są wagony bezpośrednie), czy, podobnie, dla przejazdu TLK Rozewie z Gdyni do Jeleniej Góry (system wskazywał przesiadkę we Wrocławiu, podczas gdy ten pociąg prowadzi we wskazanej relacji wagony bezpośrednie).

Dopiero po naszej reakcji PKP Informatyka dogadały także z Przewozami Regionalnymi umieszczenie w rozkładzie jazdy dwóch par połączeń międzynarodowych z białoruskiego Brześcia do Terespola. Połączeń tych próżno było szukać we wszystkich internetowych wyszukiwarkach od miesięcy, a aby się o nich dowiedzieć należało z Portalu Pasażera ściągnąć stacyjny rozkład jazdy w formacie PDF, lub… udać się na stację w Terespolu.

– Co od zasady, informacje, które wyświetlamy narozklad.pl.pl dostajemy od przewoźników lub zarządcy infrastruktury. Sami ich nie generujemy. Po oficjalnym zapytaniu Przewozów Regionalnych i interwencji „Rynku Kolejowego” połączenia uruchamiane przez tego przewoźnika i Koleje Białoruskie będą uwzględniane – napisał Filip Chrzanowski, rzecznik prasowy PKP Informatyki. Połączenia do Brześcia, gdzie od kilkunastu miesięcy możemy udać się bez wizy, są już także widoczne na stronie Polregio.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony