Partnerzy serwisu:

Gorzów Wielkopolski Wschodni gotowy, trwają prace przy estakadzie

Michał Szymajda 30.06.2017 2,7k

Gorzów Wielkopolski Wschodni gotowy, trwają prace przy estakadzie
Gorzów Wielkopolski WschodniFot. PKP PLK
Modernizacja estakady to lepszy dostęp do kolei i wyższy komfort obsługi podróżnych. Dzięki inwestycji PKP PLK historyczny obiekt zyskuje nowe możliwości. Sprawnie postępują prace. Od kwietnia pasażerowie korzystają już z nowego przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.
Realizacja projektu jest na poziomie 20%. Pierwszym istotnym efektem jest nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Zmieni się także stacja Gorzów Wielkopolski. Zmodernizowany zostanie peron nr 2. Zdemontowana już została wiata. Usuwane są wyeksploatowane elementy. Budowany jest szyb dla windy. Stacja przystosowywana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki pochylniom, windzie oraz fakturowanej nawierzchni, na perony bez problemów dostaną się osoby niepełnosprawne, opiekunowie z dziećmi, osoby z rowerem. Bezpieczeństwo podróżnych zapewni system monitoringu.  Peron nr 2 będzie służyć obsłudze podróżnych pociągów w kierunku Krzyża (i dalej w kierunku Piły, Poznania i Warszawy) oraz w kierunku Kostrzyna. Przebudowa toru ułatwi pracę manewrową na stacji oraz zwiększy możliwości obsługi pociągów pasażerskich.

Prace na estakadzie

Wykonawca zdjął już tory na 1,7 km estakady. Skuł płytę estakady dworcowej i wykonał część prac przy murze oporowym od zachodniej strony. Kontynuowane są prace przy odbudowie konstrukcji. Remont objął 6 z 50 nisz. W harmonogramie prac jest modernizacja 5 wiaduktów, 2 przejazdów, przejścia podziemnego. Później będzie ułożenie nowych torów. Na peronach montaż urządzeń systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Odnowione będą wszystkie nisze i arkady estakady.

Nowy Gorzów Wielkopolski Wschodni i autobusowy łącznik z centrum

Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni od 20 kwietnia zapewnia obsługę pociągów podczas modernizacji estakady. To także już stały, dodatkowy, wygodny dostęp do kolei w mieście. Jest wyposażony w długą wiatę, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie. Do przystanku prowadzi m.in. pochylnia.

Na czas przebudowy odcinka pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Gorzowem Wielkopolskim Wschodnim, została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa. Skorelowana jest z rozkładami jazdy pociągów odjeżdżającymi ze stacji Gorzów Wlkp w kierunku Kostrzyna i z Gorzowa Wlkp. Wschodniego w kierunku Krzyża.

Organizacja ruchu drogowego

Wykonawca maksymalnie stara się ograniczyć zmiany w komunikacji. Jednak wyjątkowy zakres prac wymaga zapewnienia bezpieczeństwa obok terenu inwestycji. W związku remontem zamknięty został jeden pas ruchu ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Pionierów (z zachowaniem przejezdności na skrzyżowaniu ulic Pionierów – Spichrzowa). Ulica Spichrzowa na tym odcinku funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa. Zamknięta będzie również połowa ul. Nadbrzeżnej (bulwar zachodni) oraz chodniki przylegające do estakady kolejowej na długości remontowanych nisz. Wkrótce rozpoczną się prace przy modernizacji stalowego wiaduktu nad ul. Chrobrego oraz przejazdu przy ulicy Wodnej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony