Partnerzy serwisu:

GOP: Kasowniki odejdą do lamusa

KZK GOP 28.06.2012 72

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2012-06-28 16:27:59 Autor: rangerek
---.11.254.132

rangerek
\"GPRS (General Packet Radio Service).\" no co za dokładność to dlaczego inne skróty nie zostały rozszyfrowane przez piszacego artykuł :) np BRE; KZK; GOP

że o tekście \"Po wybraniu właściwej opcji oraz przyłożeniu karty do czytnika, w ciągu niespełna sekundy żądana informacja przesłana zostanie do zainstalowanego w autobusie lub tramwaju komputera pokładowego.\" nie wpsomne bo brzmi jakby autor brał miarę co najmniej niszczyciela imperium, albo gwiazdy śmierci :D


oki juz widzę źródło KZK GOP :)
2012-06-28 17:07:14 Autor: Gubernator Kalifornii
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gubernator Kalifornii
Mnie interesuje tylko i wyłącznie jedna rzecz: INTEGRACJA WSZYSTKICH ŚRODKÓW TRANSPORTU W GOP!!!
Jeden atrakcyjny cenowo bilet zintegrowany!!!!!!!!

A to co daje ta karta, to jest zupełnie nic dla zwykłego pasażera... NIC oprócz podwyżki cen biletów...

Na moją skargę odnośnie braku właśnie integracji wszystkich środków transportu w GOP otrzymałem taką oto odpowiedź:

\"Szanowny Panie,
na wstępie chciałbym bardzo serdecznie przeprosić za opóźnienie w odpowiedzi, które wynikło z powodu urlopu zdrowotnego jednego z pracowników biura KZK GOP.

Natomiast w odpowiedzi na Pana uwagi (zawarte w piśmie z 2 maja 2012 r.) dotyczące kwestii integracji komunikacji pragnę poinformować, że nieprawdą jest, jakoby KZK GOP nie współpracował z innymi instytucjami odpowiedzialnymi w naszym regionie za komunikację w celu jej integracji. Jedną kwestią jest rozszerzanie zakresu działalności poprzez przystępowanie gmin do KZK GOP - z początkiem roku 2009 do KZK GOP przystąpiły gminy Piekary Śląskie i Pyskowice.

Już w 1994 roku KZK GOP wraz z MZKP w Tarnowskich Górach zawarł porozumienie w sprawie utworzenia zintegrowanego systemu biletowo-taryfowego komunikacji miejskiej aglomeracji katowickiej, efektem czego w komunikacji realizowanej na zlecenie KZK GOP i MZKP funkcjonuje jeden bilet. Natomiast od marca 2000 roku KZK GOP stał się również organizatorem komunikacji tramwajowej, dzięki czemu jeden bilet zaczął również w pełnym zakresie obowiązywać w komunikacji tramwajowej. Ponadto, po zawarciu stosownych porozumień, wprowadzane są do oferty wspólnie z innymi organizatorami komunikacji zintegrowane bilety okresowe. I tak w roku 2010 został wprowadzony metropolitalny bilet miesięczny – wspólny bilet miesięczny z komunikacją kolejową Przewozów Regionalnych sp. z o.o., a w roku 2011 śląski bilet miesięczny - wspólny bilet miesięczny z komunikacją kolejową Kolei Śląskich sp. z o.o.

Natomiast odnosząc się do kwestii wdrażanego systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych informuje, że podstawowym założeniem tworzonego systemu jest jego otwartość wyrażająca się w możliwości przyłączania kolejnych użytkowników. Z tego też powodu powstał pomysł projektu pn. „Wzrost liczby usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną – rozszerzenie systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych”, który ma na celu właśnie wyposażenie w niezbędny sprzęt podmiotów (w tym przewoźników kolejowych), które z różnych przyczyn nie są ujęte w projekcie ŚKUP. Liderem ww. projektu rozszerzenia systemu ŚKUP są Koleje Śląskie, a uczestnikami m.in. miasto Tychy (w zakresie komunikacji organizowanej przez MZK Tychy) oraz MZKP w Tarnowskich Górach. Stosowna dokumentacja aplikacyjna została złożona do Urzędu Marszałkowskiego 11 maja (w terminie składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 2.2).
--
Inspektor ds. promocji ŚKUP
Wydział Prasowy KZK GOP\"

Czyli nadal nie ma nic, nie będzie nic, a ceny jak rosły, tak nadal będą rosły, jak składy tramwajowe były skracane, tak nadal będą... To samo z busami... Krótsze i mniej... A Koleje Śląskie? W grudniu dopiero będzie cyrk... Zresztą marszałek \"pozytywna energia\" już przygotowała sobie grunt dla KŚ, likwidując wiele połączeń w regionie zwalając całą winę na Przewozy Regionalne... R.I.P.
2012-06-28 23:36:40 Autor: pod_parą
---.218.234.206
@Arnold
I amen. Cholera, pamiętam jak dziś - bełkotali, bełkotali, że dopiero ŚKUP umożliwi integrację transportu na terenie aglomeracji. I oto mamy integrację. Do muzeum & na basen z marszałkowską kartą pójść sobie można.
Dno.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony