Partnerzy serwisu:

Golubiewski: Kolej przeżywa swój renesans

Łukasz Malinowski, Magda Romanowska 10.10.2019 1,8k

− Przyszłość należy do inteligentnych miast. Jak widzimy, następuje coraz szybszy proces budowania wielkich aglomeracji, więc Smart City – inteligentne miasto jest niewątpliwie wymogiem, żeby te – tak duże aglomeracje były zarządzane w sposób inteligentny – mówił podczas Kongresu 590 członek zarządu PKP S. A., Krzysztof Golubiewski.
− Kolej ma tutaj istotną funkcję do spełnienia. Ważnymi punktami na mapie miasta łączącymi różne środki komunikacji są zarówno dworce kolejowe – to takie centra przesiadkowe – jak i sama kolej, która może zapewnić sprawne poruszanie się w ramach aglomeracji miejskiej – informuje członek zarządu PKP S.A. Dodaje przy tym, że kolej z pewnością jest transportem XXI wieku. – Odnotowujemy dzisiaj jej renesans, gdyż tylko kolej umożliwia poruszanie się w sposób naprawdę szybki, a zarazem bezkolizyjny i bezpieczny – przekonuje Golubiewski.

− Jeżeli założymy, że pociąg może podróżować ze średnią prędkością 200 km/h, to w ciągu godziny możemy dostać się z Warszawy do takich miast jak Łódź, Białystok czy Lublin. Te miasta będą tak naprawdę wspólnie tworzyć jedną wielką aglomerację – wyjaśnia członek zarządu PKP S.A.

Klienci kolei chcą korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Pokazują to chociażby kupując bilety nie w kasach, ale coraz częściej za pomocą smartfona. – Coraz większym powodzeniem cieszy się Wspólny Bilet, który łączy podróż zapewnianą przez różnych przewoźników. Widać więc, że najprostsze, kompaktowe rozwiązania, są najbardziej przyszłościowe – podsumowuje Krzysztof Golubiewski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony