Partnerzy serwisu:

Golubiewski: Budowa farm fotowoltaicznych ruszy w 2021 roku

Jakub Madrjas 12.02.2020 12

PKP SA i PGE Energia Odnawialna pracują nad wspólnym projektem budowy farm fotowoltaicznych na terenach kolejowych nie nadających się pod inne inwestycje. Pierwsze prace budowalne powinny ruszyć na Górnym Śląsku w przyszłym roku.
PKP dysponuje ogromnym areałem ziemi w Polsce – jest to ponad ponad 100 tys. ha. Część tych gruntów pełni funkcję kolejową, część przeznaczana jest na projekty komercyjne, takie jak budowa powierzchni biurowych, handlowych oraz na projekty mieszkaniowe, głównie w ramach projektu Mieszkanie Plus. Pozostaje całkiem spory areał terenów, które znajdują się na przykład na międzytorzu, są gruntami skażonymi, czy występują na nich szkody górnicze, a nie mają takiego komercyjnego potencjału.

To właśnie na nich prowadzone mają być inwestycje w zieloną energię. – Na Forum Ekonomicznym w Krynicy ogłosiliśmy podpisanie listu intencyjnego z PGE Energia Odnawialna. Ta współpraca cały czas trwa. Na dziś prowadzimy szczegółowe analizy i zbieramy dokumentacje dla terenów z Górnego Śląska. To lokalizacje takie jak Katowice, Dąbrowa Górnicza, Gliwice. Mamy tam 35 ha, na których mogą powstać farmy o mocy 20 MW – mówił Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP S.A.

– W tym roku skompletujemy całą niezbędną dokumentacje. PGE rozmawia z firmami, które będą mogły wyprodukowaną energię odbierać. Tak to planujemy, żeby prace budowlane na tych terenach mogły ruszyć w przyszłym roku – podsumowuje Golubiewski.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony