Partnerzy serwisu:

Głogów wygranym nowego rozkładu jazdy pociągów

Michał Szymajda 12.12.2019 7,6k

Głogów wygranym nowego rozkładu jazdy pociągów
Pociąg KD w GłogowieFot. KD
41 minut będzie trwać podróż bezpośrednim pociągiem Kolei Dolnośląskich z Legnicy do Głogowa. Po wielu latach do Głogowa dojadą też pociągi z Leszna. Wzrośnie rola stacji Głogów w ruchu kolejowym.
Powrót pociągów na trasę Legnica – Głogów prze Rudną Gwizdanów to efekt rewitalizacji, którą na linii 289 przeprowadziły PKP Polskie Linie Kolejowa za 197 mln złotych. Inauguracyjny przejazd wyremontowana trasą do Głogowa odbył się 11 grudnia 2019 r., a regularne pociągi pasażerskie zostaną tu uruchomione 15 grudnia. Między Legnicą a Lubinem będzie jeździć 8 par pociągów. Czas przejazdu wyniesie 41 minut.

– Kolej nareszcie połączy największe miasta subregionu, Cieszę się, że możemy docierać z naszą ofertą do kolejnych miast Dolnego Śląska. Mieszkańcy Głogowa zyskują bezpośrednie połączenia z Lubinem i Legnicą. – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Jak wskazywał prezes Kolei Dolnośląskich nowością będzie ekspres „Wyżykowski”, który będzie kursował na trasie z Głogowa do Wrocławia przez Lubin i Legnicę w zaledwie godzinę i 22 minuty. Oprócz „Wyżykowskiego” Koleje Dolnośląskie wprowadzają od 15 grudnia też inne szybkie połączenia. Ekspres „Kaczawa” połączy Wrocław ze Zgorzelcem, jadąc przez Legnicę i Bolesławiec, a „Bornit” – Lubin z Wrocławiem.

– Cieszę się, że udało się zmodernizować połączenie między Głogowem, Lubinem i Legnicą. To szansa na stworzenie prawdziwej kolei aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. W przyszłości będziemy zabiegali o uruchomienie połączenia na trasie Lubin-Polkowice-Głogów. – dodał Tymoteusz Myrda, z zarządu województwa.

15 grudnia do Głogowa po latach wjadą też pociągi pasażerskie z Leszna. Trasą przez Wschowę przejedzie dziennie 6 par pociągów, w tym jedna para codzienna i jedna w niedziele w relacji do i z Zielonej Góry. Przejazd między Lesznem a Głogowem będzie trwać 46 minut (przejazd autobusami trwa godzinę, ale jest ich obecnie znacznie więcej). Operatorem tego połączenia będą Przewozy Regionalne. Trzymamy kciuki by udało się je obsługiwać pociągami, a nie komunikacją zastępczą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony