Partnerzy serwisu:

Pociągi znów mogą jechać przez Gieniusze

Jakub Madrjas 10.03.2017 766

Pociągi znów mogą jechać przez Gieniusze
Fot. SokolkaTV
O godz. 0:28 w nocy doszło do wykolejenia pociągu towarowego w Gieniuszach na trasie Białystok – Sokółka. Przywrócenie ruchu nastąpiło dopiero w piątek 10 marca.
Na stacji Gieniusze we wsi Geniusze (nazwa stacji jest inna niż wsi, bo pochodzi od jej poprzedniej nazwy) wykoleiło się siedem wagonów, ale nie było rannych. Uszkodzonych jest ok. 500 metrów torów i sieci trakcyjnej. Nadal na 5-kilometrowym odcinku Machnacz – Sokółka za pociągi przewozów regionalnych wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. – Pasażerowie pociągów IC (4 w kierunku Suwałk i 2 w kierunku Grodna) mają zapewnioną komunikację autobusową na odcinku Białystok – Sokółka (50 km). Dodatkowe informacje na temat zmian podawane są w pociągach oraz na stacjach i przystankach – informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

–  Na stacji Gieniusze działają służby techniczne. Pracuje pociąg sieciowy. Rozstawiany jest specjalny dźwig kolejowy – mówi Siemieniec. Niewykolejone wagony zostały odciągnięte na stację w Sokółce i Machnaczu. Podnoszone są kolejne wagony. –  Prace, prowadzone non stop, mają zapewnić przywrócenie ruchu w piątek 10 marca. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia specjalna komisja. Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia nie jest stan toru – stwierdził rzecznik.

Aktualizacja 10 marca 2017 r., godz. 9:30 Koniec komunikacji zastępczej na trasie Białystok – Sokółka

Jak informuje PLK, dziś od godz. 9:30 pociągi bezpośrednio, bez autobusowej komunikacji zastępczej, jadą z Białegostoku do Sokółki. Prowadzone non stop prace służb technicznych przywróciły przejezdność przez stację Gieniusze. Naprawiono tor, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem w zakresie pozwalającym na bezpieczny przejazd pociągów. Zaangażowanych było łącznie 150 osób oraz ciężki sprzęt. Pozostałe prace będą prowadzone bez wpływu na ruch pociągów. Przyczyną jednodniowej zmiany w komunikacji było wykolejenie wagonów, w nocy 9 marca.

- Zdarzenie nie wynikało ze stanu toru, szczegóły ustali komisja - zapewnia spółka w komunikacie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony