Partnerzy serwisu:

Gdzie w nowym rozkładzie jazdy pojadą ED74?

Michał Szymajda 27.11.2017 12,8k

Gdzie w nowym rozkładzie jazdy pojadą ED74?
ED74Fot. Paweł Obelnicki, SM42.pl
PKP Intercity zastanawiało się na jakie trasy w rozkładzie jazdy 2017/2018 wysłać elektryczne zespoły trakcyjne serii ED74. Gdy pytaliśmy o to prezesa PKP Intercity na początku listopada, nie było pewne, czy „Edyty” w ogóle pojadą z pasażerami.
Było to przedmiotem analiz przewoźnika, który w końcu zdecydował o tym, że jedynie jedna para połączeń będzie obsługiwana zespołami serii ED74.

– PKP Intercity planuje pojazdami ED74 obsłużyć skład TLK Kinga kursujący codziennie na trasie z Warszawy do Krakowa przez m.in. Kielce i Radom. Pociąg będzie wyjeżdżał z Warszawy Centralnej o godz. 5:20, aby dotrzeć do Krakowa na 10:07, w relacji powrotnej z Krakowa wyruszy o 17:18, a do Warszawy dojedzie na 22:00.

W październiku PKP Intercity posiadało 3 gotowe do jazdy ED74, z 14 posiadanych. Większość z nich oczekuje naprawy głównej na terenie krakowskiej bazy przewoźnika. Docelowo wszystkie mają przejść remonty i modernizacje, które poprawią standard podróży nimi, choć wcześniej próbowano je sprzedać. Więcej piszemy na ten temat tutaj. Obecnie PKP Intercity szuka już podmiotów zainteresowanych wykonaniem przebudowy ED74
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony