Partnerzy serwisu:

Gdynia-Hel: Wagon rowerowy doczepiony do każdego autobusu szynowego

Paweł Rydzyński 24.06.2014 451

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2014-06-24 08:47:27 Autor: hajciu
---.dynamic.chello.pl
Kropla w morzu potrzeb. Bylem na Helu rok, jak i dwa lata temu. Takich tłumów nie widzialem w zadnym pociagu regionalnym w Polsce. Jesli zamiast pojemnych wagonów pietrowych maja jezdzic tylko szynobusy, to to będzie masakra. Nawet przy tym dołożonym wagonie.
2014-06-24 08:47:38 Autor: d3
---.181.229.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A jak tam skrajnia na tej linii na Hel po remoncie się trzyma, bo dziobaki nie trzymają skrajni i już sobie noska rozwaliły na Centralnym i jeszcze gdzieś tam w Warszawie, no bo rozumiecie jak latem to pendolino przedłużą na Hel no to wiecie żeby nie było problemów.
2014-06-24 08:52:23 Autor: aa
---.atlanta.hp.com
Idea dobra I należy PRy pochwalić!!

Szkoda, że to kropla w morzu potrzeb
2014-06-24 08:55:11 Autor: fixall
---.internetdsl.tpnet.pl
Co to znaczy w razie potrzeby? Tzn, że jak przez tydzień rowerzyści będą gnieździć się w szynobusie i podziękują za taką ofertę to wtedy PR uzna że potrzeba jest?
Wagony rowerowe powinny jeździć przez całe wakacje w każdym pociągu.
2014-06-24 09:45:34 Autor: zxy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
to poco ludziom rowery jak je wożą pociągami...!!!
2014-06-24 09:57:41 Autor: Kflik
---.60.129.178
co się stało z Bhp?
Ostatecznie padły?.....

@zxy
nie każdy robi 200km dziennie ;)
2014-06-24 10:07:51 Autor: PLati7
---.opera-mini.net
No wlasnie, beda BIPy czy nie? Wszyscy milcza na ten temat, jest tylko haslo: sklad wagonowy. I ten dziwny obieg TURA... z Chojnic do Helu, a do Chojnic wraca z Wladyslawowa. Czyli rzeczywiscie musza byc dwa sklady na wagonach. Kwestia jakie....
2014-06-24 10:13:17 Autor: ddd
---.free.aero2.net.pl
Co tam się dzieje koło 20 lipca? próbowałem kupić bilet na kuszetkę na 22 lipca na TLK Wydmy z Helu do Raciborza i wszystko pozajmowane.
2014-06-24 10:33:24 Autor: PLati7
---.opera-mini.net
Czy to czasami nie wtedy jest ten Opener Festiwal?
2014-06-24 10:36:52 Autor: PLati7
---.opera-mini.net
A przepraszam, festiwal jest w 1 weekend lipca :p
2014-06-24 10:50:34 Autor: aa
---.58.199.92
No właśnie gdzie jest więcej pociągów nocnych?????

Widocznie PKP IC stara się ciebie zmusić żebyś pojechał do Krakowa (lub Wrocka) i skorzystał z usług Eurolotu albo RyanAir. Bo o busach na takiej odległości ja bym w ogóle nie myślał :P
2014-06-24 11:05:34 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
@hajciu
na helskiej w niedzielne popołudnia to ciężko się było wbić do piętrusa. w ub. roku jechałem we wtorek o 19 z Gdyni do Chałup i był niezły tłok (w drugą stronę to nie wiem, bo wracałem kuszetką). nie chcę myśleć co się dzieje w weekendy :)
2014-06-24 11:48:16 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poza wczesnoporannymi i późnowieczornymi (oraz poza tymi na wagonach) wszystkie osobówki do Helu powinny jeździć w zestawieniu 2x SA138 +wagon. Ewentualnie SA138+137+wagon. Inaczej będzie full już w Gdyni i Helu/max Jastarni.
2014-06-24 12:01:15 Autor: gg
---.dynamic.chello.pl
Tak...
Zwłaszcza że tam nie ma druta pociągniętego - wjadą chyba z rozpędu 300 km/h, to może się do toczą do helu.
2014-06-24 12:24:14 Autor: Czyt
---.nitka.net.pl
Po co drut do SA137 i 138 ? (jeżeli to do tego)
Informacja o "nosie Pendolino" okazała się nieprawdziwa.
Wszystko jest dobre aby odwracać uwagę od złodziejstwa i pomocników złodzieji.. I tak jest od 1989 r...
2014-06-24 12:27:36 Autor: ep40
---.lublin.mm.pl
Świadectwo Bipy czteroczłonowej co jeździła w zeszłym roku jest ważne do 21.06.2014, gdyby zastosować odroczenie 3-miesięczne co dotychczas zawsze w jakiejś pomorskiej Bipie było stosowane to teoretycznie mogła by się pojawić.
Nie wiem co ze świadectwem Bipy dwuczłonowej, czy też ważne do 2014 czy było do 2013 i przez wakacje jeździła na odroczeniu.
Co do doczepiania wagonów to jest to idea słuszna i powinna być praktykowana przez całe wakacje, szkoda, że jako wagony rowerowe dostępne są jedynie przerobione 120A, szkoda, że w 2011 z powodu wieku trzeba było wycofać 209Ca.
2014-06-24 13:12:37 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
Będzie więcej miejsca dla rowerów niż dla ludzi.
Brawo Turecki Kurier i s-ka.
2014-06-24 13:32:12 Autor: ciekawy
---.dynamic.mm.pl
Teraz PR w Gdyni nie ma tylu maszynistów, a na ich lokomotywach po dwóch muszą jeździć, więc będą dawać szynobusy.

Nikt się nie zmieści do tego pociągu.
Zawsze 4 piętrowe + jeden normalny wagony były tak przepełnione, że nie szło wsiąść do pociągu. Latem na trasie Władysławowo Hel są ogromne potoki podróżnych jadących do/z plaży.
Jeszcze się pośmiejemy.

A szynobus Newagu dostaje czadu z tym wagonem, szczególnie przy hamowaniu z górki, rozpędzaniu, zmianie biegów. Można zgadywać, że poszła ładna koperta pod stołem za zgodę na doczepienie wagonu.
2014-06-24 13:33:49 Autor: traxx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak !!!! Brawo Przewozy regionalne !!! szynobus na taką masę ludzi ? Bipy były za małe , a teraz w szynobusach chcecie zmieścić tyle ludu ?
Czemu Bipy jeżdziły 5o lat , A młode wygodne piętrowe Bohuny 20 letnie pod palnik poszły a teraz płacz będzie bo taboru nie macie . Trzeba było nie niszczyć , w Niemczech do dzisiaj jeżdzą i świetnie się mają , tylko w naszym chorym kraju pod palnik wszystko idzie co się da!!!
2014-06-24 13:35:39 Autor: ciekawy
---.dynamic.mm.pl
Poza tym, po modernizacji perony na niektórych stacjach są za krótkie i lokomotywa z 5 wagonami się nie zmieści (zawsze latem takie PR puszczały).
2014-06-24 13:40:41 Autor: traxx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lokomotywa nie musi się miescić w peronach , wytarczą wagony .
2014-06-24 13:51:50 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post zxy:
"to poco ludziom rowery jak je wożą pociągami...!!!"
A po co Tobie rękawiczki skoro chodzisz na nogach a nie na rękach?
Rowerem poruszasz się na miejscu, a dojechać z daleka jakoś trzeba.
Poza tym sporo rowerzystów szlak "z pedałka" pokonuje tylko w jedną
stronę.
Z resztą co Ci będę tłumaczył - przejedź się kiedyś rowerem - może
wtedy zrozumiesz.
2014-06-24 21:33:54 Autor: auto
---.adsl.inetia.pl
W odpowiedzi na post GFM:
"A po co Tobie rękawiczki skoro chodzisz na nogach a nie na rękach?
Rowerem poruszasz się na miejscu, a dojechać z daleka jakoś trzeba.
Poza tym sporo rowerzystów szlak "z pedałka" pokonuje tylko w jedną
stronę.
Z resztą co Ci będę tłumaczył - przejedź się kiedyś rowerem - może
wtedy zrozumiesz."
no to się zdecyduj - albo rower albo pociąg!
po kiego grzyba zajmujecie rowerami miejsce w pociągu, który i tak jest już przepełniony!
obok toru jest ścieżka rowerowa - specjalnie dla takich zrobiona. no to kurka rowerzyści se pociąg upatrzyli i rowery do pociągu. no chore jakieś myślenie!
2014-06-24 22:51:12 Autor: gość
---.dynamic.chello.pl
Ja i tak wolę trasę z Gdańska do Helu i z powrotem pokonać rowerem :)
2014-06-25 00:11:07 Autor: auto
---.adsl.inetia.pl
czyli się da!
a inni pakują te klamoty do pociągu, zajmują miejsce i jeszcze innym uprzykrzają życie. jakby nie można było roweru na Helu wypożyczyć!

no ale to typowe poloczki - termos z herbatą + kanapki z żółtym serem, błyszczące jabłko i całość do plecaka.
skarpetki + sandały i heja do pociągu!
2014-06-25 11:56:34 Autor: ja
---.124.110.143.rybnet.pl
W PL wiedza jak zniechecac do podrozy pociągiem. Na linii gdzie w sezonie jezdza dzikie tlumy, zamiast wagonow pietrowych podstawiają niewielkie tramwaje. Tego nie da się nawet komentować.
2014-06-25 12:48:46 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post auto:
"no to się zdecyduj - albo rower albo pociąg!
po kiego grzyba zajmujecie rowerami miejsce w pociągu, który i tak jest już przepełniony!
obok toru jest ścieżka rowerowa - specjalnie dla takich zrobiona. no to kurka rowerzyści se pociąg upatrzyli i rowery do pociągu. no chore jakieś myślenie!"
To sobie zostaw swoje auto w garażu i pojedź rowerem nad morze.
W moim przypadku z Warszawy.
Będąc w Jastarni jeździłem rowerem zarówno do Helu (po kartę
wędkarską) jak i do Władysławowa na zakupy (Lidl) i na ryby.
Z pociągu skorzystałem raz - jak mi rower nawalił.
Ale dojechać na miejsce i wrócić do domu jakoś musiałem,
z rodziną a oprócz rowerów mieliśmy jeszcze klamoty.
A tak w ogóle to rusz nieco wyobraźnię - o ile ją posiadasz.
Widziałeś kiedyś samochód na lawecie?
Po jaką ch...rę ma silnik i koła skoro na lawecie jedzie?
2014-06-25 13:55:05 Autor: M
---.dynamic.chello.pl
Przecież tory na Hel są nieczynne :D Obecnie w remoncie i to jeszcze trochę potrwa
2014-06-25 13:56:20 Autor: M
---.dynamic.chello.pl
to po co ludziom nogi jak je wożą w samochodach...!!!
2014-06-25 14:14:26 Autor: roman
---.29.172.9
W odpowiedzi na post GFM:
"To sobie zostaw swoje auto w garażu i pojedź rowerem nad morze.
W moim przypadku z Warszawy.
Będąc w Jastarni jeździłem rowerem zarówno do Helu (po kartę
wędkarską) jak i do Władysławowa na zakupy (Lidl) i na ryby.
Z pociągu skorzystałem raz - jak mi rower nawalił.
Ale dojechać na miejsce i wrócić do domu jakoś musiałem,
z rodziną a oprócz rowerów mieliśmy jeszcze klamoty.
A tak w ogóle to rusz nieco wyobraźnię - o ile ją posiadasz.
Widziałeś kiedyś samochód na lawecie?
Po jaką ch...rę ma silnik i koła skoro na lawecie jedzie?"
kiepskie porównanie - autem dojadę do celu, a tam wynajmę rower, motor czy dziką babę.

a samochód na lawecie... to jakiś nonsens
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony