Partnerzy serwisu:

Gdańsk Wrzeszcz w końcu z systemem informacji pasażerskiej

Michał Szymajda 08.03.2016 120

Gdańsk Wrzeszcz w końcu z systemem informacji pasażerskiej
Na peronach w Gdańsku Wrzeszczu w końcu powstanie SIPFot. PKP PLK
Z końcem roku skończą się problemy pasażerów korzystających z peronów w Gdańsku Wrzeszczu. PKP PLK w końcu zrealizuje bardzo potrzebny system informacji pasażerskiej na tej stacji.
Po przebudowie peronów na stacji Gdańsk Wrzeszcz (w ramach modernizacji magistrali E65 z Gdyni do Warszawy) i budowie linii PKM stacja pełni bardzo ważną rolę w Trójmieście. Niestety, olbrzymim problemem na niej jest brak jakichkolwiek tablic informujących o ruchu pociągów. Problem stał się jeszcze większy z momentem uruchomienia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która korzysta z peronów PKP PLK. Autobusy szynowe kursujące po PKM kursują z obu peronów dalekobieżnych we Wrzeszczu, ale o tym, z którego konkretnie pasażerowie dowiadują się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy po wejściu na peron nie zobaczą swojego pociągu.

Co ciekawe, takich problemów nie ma na istniejącym po sąsiedzku peronie zarządzanym przez PKP SKM Trójmiasto. Tam tablice informacyjne są od początku. SKM Trójmiasto, które jest operatorem pociągów kursujących po PKM, od miesięcy prosiło PKP PLK o stosowanie takich samych standardów na całej stacji. PLK nareszcie zadeklarowała, że problemem się zajmie.

– Na stacji Gdańsk Wrzeszcz na peronach 1 i 2 zostaną zamontowane po 3 wyświetlacze przy każdym torze (6 na peron), po 2 info kioski na każdym peronie oraz po 4 tablice i 2 info kioski w każdym tunelu. Planowany termin zakończenia prac to 31.12.2016 r. – poinformowała Ewa Symonowicz Ginter, z biura prasowego PKP PLK.

Należy żałować, że system informacji pasażerskiej nie zostanie oddany do użytku wcześniej. W związku z zaplanowanymi na wiosnę pracami modernizacyjnymi w Trójmieście dojdzie do sporych utrudnień w ruchu pociągów. Na razie nie wiadomo także, jaki będzie los kolejnych przystanków osobowych w Gdyni, które projektowane są przez PKM.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony