Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Utrudnienia po wykolejeniu pociągu wracającego z placu budowy

Jakub Madrjas/kł, Rynek Kolejowy 06.11.2020 4,4k

Gdańsk: Utrudnienia po wykolejeniu pociągu wracającego z placu budowy
fot. SKM
W nocy w Gdańsku wykoleił się pociąg z tłuczniem. Nikomu nic się nie stało, ale wstrzymany jest ruch pociągów SKM Trójmiasto na odcinku Gdańsk Stocznia – Gdańsk Śródmieście.
Jak informuje rzecznik SKM Trójmiasto Tomasz Złotoś, w nocy pod wiaduktem Błędnik na torach SKM wykoleił się pociąg z tłuczniem i zablokował rozjazdy. – Nikomu nic się nie stało, ale wstrzymany jest ruch pociągów SKM na odcinku Gdańsk Stocznia – Gdańsk Śródmieście. Utrudnienia w kursowaniu naszych pociągów mogą potrwać kilka godzin – informuje. Zdjęcia z wypadku można zobaczyć tutaj.

Cześć pociągów jadących od strony Gdyni jest obracana we Wrzeszczu, część na przystanku Gdańsk Stocznia. Na pozostałym odcinku ( Lębork – Gdańsk Wrzeszcz) nie ma większych utrudnień. – Bilety SKM są honorowane w pojazdach ZTM Gdańsk na odcinku od Gdańska Śródmieście do Sopotu. Z biletami SKM (Taryfa Pomorska) można też na Pomorzu podróżować pociągami Polregio (tory dalekobieżne są przejezdne) – podaje rzecznik. 

– Wykolejenie nastąpiło w czasie powrotu składu wagonów z miejsca wykonywania prac budowlanych. Na miejscu działa już komisja mająca ustalić przyczyny zdarzenia oraz kończy się akcja usuwania wykolejonych wagonów – informuje Piotr Odzijewicz z Torpolu. Spółka ta wykonuje prace przy poprawie dostępu do portu w Gdańsku
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony