Partnerzy serwisu:

Gama na testach w PKP Cargo

Jakub Madrjas 10.07.2018 10,7k

arrow
arrow
Gama na testach w PKP Cargo
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Gama na testach w PKP Cargo
Gama na testach w PKP Cargo
PKP Cargo od początku lipca testuje lokomotywę Gama Marathon zgodnie z warunkami umowy dzierżawy pomiędzy przewoźnikiem a spółką Rail Capital Partners. Od wyniku testów zależy pozyskanie kolejnych trzech lokomotyw.
Przewoźnik podpisał w maju umowę na dzierżawę wyprodukowanej przez Pesę lokomotywy 111Ed (Gama Marathon) od spółki Rail Capital Partners. Przewoźnik informował wówczas, że jest zainteresowany wykorzystaniem lokomotyw wyposażonych w moduł dojazdowy, służący przede wszystkim do realizacji prac manewrowych na bocznicach.

Jak poinformował „Rynek Kolejowy” rzecznik PKP Cargo Krzysztof Losz, testy rozpoczęły się 2 lipca. – Testy potrwają do końca lipca na terenie Południowego Zakładu Spółki w Katowicach i mają pokazać, czy te lokomotywy byłyby przydatne w przewozach realizowanych przez PKP Cargo – informuje rzecznik. Sprawdzane jest m.in. funkcjonowanie modułu dojazdowego, który ma zapewnić przejazd pociągu przez niezelektryfikowane odcinki linii kolejowych, zwłaszcza przez [niezelektryfikowane] bocznice. – Od wyniku testów zależy nasza ewentualna dalsza współpraca w zakresie pozyskiwania tego rodzaju taboru – przyznaje przedstawiciel spółki.

W liście intencyjnym PKP Cargo wyraziło zainteresowanie długoterminowym wynajmem trzech Gam od spółki RCP. Jak mówi „Rynkowi Kolejowemu” prezes poolu taborowego Ireneusz Kozłowski, nowe lokomotywy są już zamówione. Pesa dostarczy spółce cztery Gamy Marathon do końca tego roku i aż osiem kolejnych w I półroczu 2019 roku. – Chcemy zamawiać kolejne lokomotywy, rynek się rozwija – mówi Ireneusz Kozłowski. Zdaniem przedstawiciela RCP, jak dotąd testy w PKP Cargo przebiegają pomyślnie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony