Partnerzy serwisu:

Gala z okazji Święta Kolejarza

inf. prasowa/Rynek Kolejowy 20.11.2017 100

Gala z okazji Święta Kolejarza
fot. PKP SA
– Święto Kolejarza to dzień wyjątkowy. Obchodzimy go, jak co roku, z radością i dumą. Z radością – ponieważ widać na każdym kroku, jak zmienia się infrastruktura kolejowa w całym kraju; z dumą – ponieważ wszyscy kolejarze z zaangażowaniem i odpowiedzialnością pełnią służbę na kolejowych szlakach – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas gali z okazji Święta Kolejarza, która odbyła się 20 listopada 2017 r. w Warszawie.
Minister Andrzej Adamczyk złożył wszystkim pracownikom kolei życzenia z okazji ich święta. – Życzę wszystkim poczucia dumy z tego, że jesteście kolejarzami. Praca na kolei to nie tylko wykonywanie zawodowych obowiązków, ale przede wszystkim służba społeczeństwu i państwu, a także realizacja życiowych pasji i często kontynuacja rodzinnych tradycji. W dążeniu do spełnienia kolejowej misji potrzebne jest nie tylko zaangażowanie, ale także wielka odpowiedzialność i determinacja. Życzę Państwu, aby sukcesy na polu zawodowym oraz ludzka wdzięczność umacniały i utwierdziły Państwa w przekonaniu, że Wasza kolejarska służba jest dla społeczeństwa ważna – podkreślił minister Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk odczytał również list od premier Beaty Szydło skierowany do zgromadzonych na gali w Teatrze Wielkim. – Kolej ma znaczenie strategiczne dla każdego państwa, zarówno dla jego gospodarki, komunikacji, jak i bezpieczeństwa. Polska kolej od czasu jej powstania była instytucją wyjątkową. Praca na kolei stała się formą służby państwowej, a prestiż zawodu kolejarza wiązał się ze swoistym etosem, opartym na odpowiedzialności, punktualności, sumienności i poczuciu misji wobec społeczeństwa  – napisała premier Szydło.

Podczas gali, zorganizowanej z okazji Święta Kolejarza przez Grupę PKP oraz Związek Pracodawców Kolejowych, zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaczenia resortowe „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „Zasłużony dla kolejnictwa”. Odczytany został również list od prezydenta Andrzeja Dudy.

– Gratuluję osobom, które zostały uhonorowane wysokimi odznaczeniami państwowymi, stanowiącymi wyraz uznania za dotychczasową służbę. Niech te zaszczytne wyróżnienia będą wyrazem uznania i podziękowaniem za Waszą oddaną służbę na rzecz kolei – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel wręczając odznaczenia.

W ramach gali zaplanowany został również koncert Zenona Martyniuka.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony