Partnerzy serwisu:

Furgalski: Sprzedaż PKP Energetyki funduszowi jest ryzykowna

jm, Rynek Kolejowy 07.08.2015 187

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-08-07 13:41:42 Autor: viktZ
---.kyivstar.net
Dobrze gada!
2015-08-07 13:49:38 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-08-07 13:58:58 Autor: Katarzyna
---.243.143.201
A kto tak forsuje tę łajdacką wyprzedaż? Ujawnijcie nazwiska, skąd POchodzą i ile za tą wyprzedaż dostaną prowizji.
2015-08-07 14:00:33 Autor: reset
---.199.251.1
"Patrząc na sytuację z punktu widzenia sektora energetycznego to może nie mieć znaczenia. Większość przychodów PKP Energetyka nie pochodzi z działań prowadzonych na rzecz kolei".
Czy autor jest tego pewny i wie, że z tego są zyski?
2015-08-07 14:05:23 Autor: PISowiec
---.static.ip.netia.com.pl
@roześmiany

Gada ci facet, że w 2005 w programie dla PO zaakceptowano grupę infrastrukturalną, to ty, że pomysł jest dlatego, że są wybory. Czasami warto się wznieść ponad swoje wąty do autora i czytać ze zrozumieniem, a przynajmniej komentować z jakimś sensem
2015-08-07 15:01:24 Autor: ISDR
---.icpnet.pl
"Czasami warto się wznieść ponad swoje wąty do autora" lol to pojechane. Moze jeszcze po czterech literach mamy calowac kogos bez podstawowej wiedzy?
2015-08-07 15:05:53 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
Im bliżej wyborów tym Adrian bardziej frasobliwy zaś Admin po wyborach też będzie wycinał co innego - wiadomo jak chorągiewka zawieje ...
2015-08-07 15:33:35 Autor: JP
---.dynamic.chello.pl
Oj, bez przesady z tym lękiem o PKP E. Jak się uwolnią z państwowych więzów, mogą na rynku osiągnąć znacznie więcej, nadal samodzielnie obsługując infrastrukturę kolejową. Mogą budować własne źródła energii - kto w PKP pozwoliłby na to i który minister da zgodę na konkurencję z elektrowniami, ustawionymi już politycznie i strategicznie? Mają więcej możliwości, lepszy dostęp do kapitału rozwojowego, a jeśli inwestor myślący, to pewnie... ma już w zanadrzu prawdziwego, ostatecznego kupca, oczekującego na dobry moment.

Jest inny ważny szczegół: PKP przestanie straszyć długami, będzie mogło normalnie się rozwijać, choć w zasadzie można by powiedzieć, że zgodnie z ustawą - jego misja właśnie się kończy... I to też jest dobre.
2015-08-07 17:13:42 Autor: Mariusz80
---.dynamic.gprs.plus.pl
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Niech inwestor zadeklaruje publicznie, że będzie chętnie korzystał z wiedzy krajowych ekspertów od spraw kolei i zaraz narzekanie się skończy.
2015-08-07 17:35:03 Autor: Zoya
---.dynamic.chello.pl
Kolego z IC. To wy calujecie tylki bankomatowe. Na szczescie jesien blisko. To moze jakas polemika, argumenty na nie wibec tekstu, zy brak ci podstawowej wiedzy?
2015-08-07 19:02:06 Autor: g
---.internetdsl.tpnet.pl
Piękny Adrian
Obudził się, czy ma widzenia?
2015-08-07 19:39:54 Autor: HH
---.dip0.t-ipconnect.de
proponuje taki scenariusz...
fundusz inwestycyjny CVC kupil PKP Energetyka, dla uspokojenia jest wlascicielem rok czasu a potem sprzedaje rosjana.. i nikt sie nie moze przyczepic, bo CVC jest przeciez wlascicielem, a obecni sympatycy sprzedazy PKP Energ. sa w szoku...

Nie wszystko dla pieniedzy. Nie ten kto wiecej daje, bedzie mial szczere checi... a tym bardziej CVC nie ma doswiadczenie z firmami kolejowymi, a jedynie z akcami, aby je za wieksza cene znowu sprzedac!
2015-08-07 20:04:40 Autor: Arekwola
---.multimo.pl
Nie sprzeda Rosjanom, spokojnie. Poseł Tchórzewski już zapowiedział, że sprzeda terrorystom z ISIS którzy zamiast robić zamachy będą nam wyłączać prąd na dworcu centralnym. Chyba, że reptilianie albo masoni przebiją cenę.
2015-08-08 11:35:23 Autor: maroko70
---.free.aero2.net.pl
Panie Furgalski tak się Pan troszczy w sprawie ryzykownej prywatyzacji PKP Energetyka a za sprzedaża i prywatyzacją TK Telekom był Pan za a tam też infrastruktura łączności była podstawą dla PKP niech się Pan nie ośmiesza i wstydu oszczędzi z tymi swoimi wypowiedziami bo aż żal czytać.
Wszystko chcecie wyprzedać póki przy żłobie jest PO a z prywatyzacji kaskę przytulić .
Na szczęście to już ostatnie podrygi tego rządu jak i władz PKP SA łącznie z minister Wasiak na czele.
Mam nadzieję że Energetyki nie zdążycie sprzedać ,życzę Wam tego.
2015-08-08 12:28:15 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
W odpowiedzi na post JP:
"Oj, bez przesady z tym lękiem o PKP E. Jak się uwolnią z państwowych więzów, mogą na rynku osiągnąć znacznie więcej, nadal samodzielnie obsługując infrastrukturę kolejową. Mogą budować własne źródła energii - kto w PKP pozwoliłby na to i który minister da zgodę na konkurencję z elektrowniami, ustawionymi już politycznie i strategicznie? Mają więcej możliwości, lepszy dostęp do kapitału rozwojowego, a jeśli inwestor myślący, to pewnie... ma już w zanadrzu prawdziwego, ostatecznego kupca, oczekującego na dobry moment.

Jest inny ważny szczegół: PKP przestanie straszyć długami, będzie mogło normalnie się rozwijać, choć w zasadzie można by powiedzieć, że zgodnie z ustawą - jego misja właśnie się kończy... I to też jest dobre."
Można się zgodzić z uwolnieniem od państwowych więzi, co jednocześnie wymusiłoby konkurencję na tym rynku (potrzebną). Problem jednak w tym, że brak producentów energii innych (za małe i mało jest tych innych). Pozostaje jednak główny producent państwowy, od którego odkupywana jest energia i z zyskiem sprzedawana, dodać należy też jej przesył i ich właścicieli.
Mimo wszystko państwo musi mieć szybki dostęp w razie upadłości takiego właściciela. Niczym zabezpieczenie miast (prywatnych, czy innych odbiorców), gdyż wiemy czym to grozi.
Budować nowe wytwórnie. Otwieramy sklep z pustymi półkami, czy z towarem? Gdyż zaraz wejdą umowy które jak zwykle, będą podważane, niedotrzymywane.
Tu jak zwykle pojawia się problem (nie do przeskoczenia), konkurencja i strategiczna a tym bardziej polityczna (tu masz rację, sporą). Czyli nadal jak to u nas – dziki kapitalizm bez odpowiedzialności. „Bo” kupców się znajdzie, jak tych z Kataru. Nie tylko sprzedać i chwilowy zysk, a następstwa tragiczne.

A PKP. Realia znasz dobrze i z jednaj strony to świetnie, że zmiana na górze idzie, „bo” takie twory może znikną, lecz wielka obawa – co dalej? Raz już pokazali.
2015-08-09 06:25:00 Autor: Siła i Światło
---.icpnet.pl
Po pozyskaniu środków finansowych „Siła i Światło” rozpoczęła szeroką działalność inwestycyjną. Głównym polem działalności spółki był sektor energetyczny, a pierwszymi inwestycjami elektrownie w Pruszkowie, Zagłębiu Dąbrowskim i Zagłębiu Krakowskim, które po przejęciu dokapitalizowano i rozbudowano. Następnie spółka rozpoczęła inwestycje w sektorze kolejowym – głównie budowę sieci tramwajowej w Zagłębiu Dąbrowskim, Elektrycznych Kolei Dojazdowych oraz osiedla Podkowa Leśna. Wśród spółek zależnych znalazła się także odkupiona od poprzedniego właściciela spółka Kabel Polski. Jednym z epizodów działalności koncernu było także powołanie spółki Polskie Radio, która działa do dziś.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82a_i_%C5%9Awiat%C5%82o
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony