Partnerzy serwisu:

Furgalski i Sulima o planach inwestycyjnych Kolei Mazowieckich [film]

Jakub Madrjas 29.01.2017 300

Furgalski i Sulima o planach inwestycyjnych Kolei Mazowieckich [film]
fot. KM
– Odchodzimy od modernizacji taboru na rzecz zakupu nowych pojazdów – mówi o planach Kolei Mazowieckich Czesław Sulima, członek zarządu KM.
Koleje Mazowieckie są w przededniu największego zamówienia w historii spółki. Przewoźnik zamierza kupić nowy tabor w liczbie 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wszystko ma się odbyć w ramach jednego postępowania przetargowego. Władze spółki podjęły też decyzję o budowie ogromnego zaplecza technicznego, które pozwoli przewoźnikowi samemu prowadzić prace w zakresie utrzymania taboru na poziomie P4.

– Przetarg związany z zakupem 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie największym przetargiem w naszej historii. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju odchodzimy od modernizacji taboru na rzecz zakupu nowych pojazdów. Nie zapominamy także o rozbudowie naszego zaplecza technicznego, co w perspektywie coraz bardziej nowoczesnego i licznego parku taborowego jest absolutnie niezbędne – mówi o planach Kolei Mazowieckich Czesław Sulima, członek zarządu KM.
 
– Trzynasty rok działalności KM będzie na pewno rokiem trudnym ze względu na szeroko zakrojone plany inwestycyjne PKP PLK związane z modernizacją infrastruktury – zapowiedział Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Więcej na temat inwestycji taborowych, w tym przede wszystkim ogromnego przetargu na dostawę nowych pociągów dla Kolei Mazowieckich można przeczytać tutaj. Natomiast o planach rozbudowy zaplecza przewoźnika piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony