Partnerzy serwisu:

SOK wzięła udział w akcji Railpol przy granicy z Niemcami

inf. pras 25.11.2021 1,1k

SOK wzięła udział w akcji Railpol przy granicy z Niemcami
Wczoraj (24 listopada) w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 13 osób, obywateli Iraku i Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD” zorganizowanej przez Railpol - czytamy w komunikacie.
Jak informuje Straż Ochrony Kolei, została ona kolejny raz zaproszona do udziału w organizowanej w dniach 24 – 25.11.2021 r. przez organizację Railpol międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”. Do udziału w działaniach na prośbę Komendy Głównej SOK włączyli się funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Akcja prowadzona jest na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

W dniu 24 listopada 2021 r. około godziny 9.40 podczas realizowanego w ramach akcji wspólnego patrolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu oraz Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, w okolicy mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna zauważyli kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do szlaku kolejowego drodze gruntowej. Na widok funkcjonariuszy zauważone osoby zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi ujęli 13. uciekinierów, w tym jedną kobietę.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie - informuje SOK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony