Partnerzy serwisu:

Fundacja WOŚP zaskarżyła decyzję PR o odmowie dodatkowych pociągów

inf. pras. oprac. jm 14.06.2019 4,2k

Fundacja WOŚP zaskarżyła decyzję PR o odmowie dodatkowych pociągów
Fot. WOŚP/Karol Petryka
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skierowała do prezesa zarządu Przewozów Regionalnych sp. z o. o. Krzysztofa Zgorzelskiego skargę na decyzję o odmowie zadysponowania dodatkowych pociągów dla uczestników Pol’and’Rock Festival. Została ona przekazana do wiadomości, m. in. prezesowi UTK, Kancelarii Premiera, MSWiA oraz ARP.
Jak informuje WOŚP, Skargę przygotowała i wysłała w imieniu Fundacji Kancelaria Prawna Dubois i Wspólnicy. – W pierwszej kolejności wyraziliśmy ogromne zdumienie odmowną decyzją Spółki, w szczególności przy uwzględnieniu rozbieżności między uzasadnieniem, jakie zostało przedstawione pisemnie Fundacji, a informacjami publikowanymi w okresie wcześniejszym na temat strategii rozwojowej Spółki – czytamy. Kancelaria wskazuje, że sama Spółka bardzo głośno informowała społeczeństwo o swoich inwestycjach – 509 milionów z własnych środków, 629 milionów uzyskanych z konsorcjum kilku banków oraz 200 milionów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dzięki temu Spółka pierwszy raz od wielu lat miała dodatni wynik finansowy, pozyskała 384 000 nowych pasażerów i uzyskała 26% udziału w rynku. Mało tego, Spółka zdecydowanie zmodernizowała lub pozyskała około 50 pojazdów, co sprawia, że tłumaczenie, że właśnie tego taboru brakuje, brzmi kuriozalnie - pisze WOŚP.

- Przypominamy Spółce, że w latach ubiegłych z tej usługi skorzystało kilkadziesiąt tysięcy uczestników festiwalu. Także w tym roku ci sami uczestnicy festiwalu liczą na to, że skorzystają z oferty Spółki. Tym bardziej, że zgodnie z art. 14b ustawy z dnia 28 marca o transporcie kolejowym „zakazane jest stosowanie bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym, w tym w zakresie wykonywania umowy przewozu z uwzględnieniem obowiązku zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz użycia środków transportowych odpowiednich do danego przewozu”. Przypomnieliśmy także Spółce, że za naruszenie wskazanego obowiązku grozi sankcja administracyjna w postaci kary pieniężnej, nakładanej przez Prezesa Transportu Kolejowego na podstawie art. 66 ust. 1 pkt 7 lit c) w/w ustawy, w wysokości do 2% rocznego przychodu osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym. W ocenie Fundacji odmowna decyzja Spółki może doprowadzić do naruszenia wskazanego w art. 14 b powyżej zakazu - wskazuje fundacja.

- Oczywiście zaprzeczyliśmy stwierdzeniom, że odmowa wykonania usługi spowodowana była zniszczeniami w pociągach. Uważamy, że ta wiadomość jest nieprawdziwa, a w konsekwencji bezprawna, albowiem prowadzi do nieuzasadnionej odmowy świadczenia usług. Nigdy nie otrzymywaliśmy żadnych raportów na temat zniszczeń, a pod nasz adres nie były wysyłane jakiekolwiek roszczenia związane z uszkodzeniem taboru. Praktycznie aż do tej pory uważaliśmy, Przewozy Regionalne i my, że nasza współpraca jest bardzo dobra, o czym świadczy m.in. wypowiedź byłego prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Pasikowskiego - przypomina WOŚP. Pismo zostało wysłane do wiadomości Agencji Rozwoju Przemysłu S.A, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Departamentu Skarbu Państwa, Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Porządku Publicznego. Pełną treść można znaleźć pod adresem http://bit.ly/2wUwmTM .

Warto przypomnieć, że przed godziną Zachodniopomorski marszałek poinformował o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników Pol’and’Rock Festival z Pomorza Zachodniego. Wszystkie aktualne wiadomości o sprawie festiwalu można znaleźć w tym wątku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony