Partnerzy serwisu:

Fundacja PKP integruje seniorów

inf. pras. 14.07.2016 199

Fundacja PKP integruje seniorów
fot. Fotolia/Fundacja Grupy PKP
Fundacja Grupy PKP zaprosiła do wzięcia udziału w programie „Nowoczesny Senior – nauka i integracja”. – Poprzez wdrożenie projektu pokażemy seniorom, że są oni w stanie pokonać własne uprzedzenia i stereotypy oraz aktywnie włączyć się w życie społeczne – zapowiada.
– Ze względu na fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje, wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest aktywizacja seniorów. W tym celu stworzyliśmy program ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja’’ – informuje Fundacja PKP Grupy PKP, której misją jest "przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, w tym osób starszych". 

Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację działań w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014 – 2020. Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Program składa się z dwóch części: edukacyjnej, w ramach której będą odbywały się zajęcia z obsługi komputera i portali społecznościowych, prowadzenia bloga, warsztatów literackich, tworzenia filmów, poradników, obróbki zdjęć oraz integracyjnej, zawierającej zajęcia ruchowe, taneczne, a także gry i zabawy.

Zajęcia odbędą się w dwóch miastach – Warszawie i Wrocławiu, w okresie od 1 października do 15 grudnia br. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia i potrwają do 30 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony