Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP wsparła kolonie dla niepełnosprawnych dzieci

inf. pras. 18.05.2016 286

Fundacja Grupy PKP wsparła kolonie dla niepełnosprawnych dzieci
fot. Fundacja PKP
Fundacja Grupy PKP pomaga ks. Marciniakowi zorganizować letnie kolonie dla niepełnosprawnych dzieci z biednych rodzin w Kolejowym Ośrodku Wypoczynkowym w Łącku. 
W projekt zaangażowane są także Fundacja Energa, Xcity Investment Sp. z o.o., PKP Intercity SA, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, PKP Informatyka Sp. z o.o., PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., Natura Tour Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Inżynierii Budowlanej Kopacki Sp. z o.o., SKPL Cargo Sp. z o.o. i Robert Kubacki.

W czasie wakacji w ośrodku odbywają się cztery turnusy, w każdym z nich uczestniczy około stu dzieci, które większość swojego życia spędzają na oddziałach szpitalnych. Wypoczynek na łonie natury jest wybawieniem dla ich płuc i doskonałą formą relaksu, co w konsekwencji przekłada się na poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej.
Przepiękna okolica, świergot ptaków, szum drzew, czysta woda i niesamowita bliskość natury przyciąga wielu turystów.

Pojezierze Łąckie stanowi najbardziej zróżnicowany wewnętrznie mikroregion w Kotlinie Płockiej. Na terenie gminy znajduje się 6 jezior o łącznej powierzchni 562 ha. W celu ochrony urzekającej swym pięknem i bogactwem przyrody, utworzone zostały częściowe rezerwaty przyrody: ,,Łąck”, ,,Korzeń” i ,,Dąbrowa Łącka”.  Na terenie ośrodka znajdują się domki letniskowe posiadające własne łazienki, barakowozy mieszkalne, pomieszczenia sanitarne oraz świetlica/stołówka. Całość otoczona jest lasem, zamieszkanym przez liczne zwierzęta.

Jednak nie wszystko wygląda tak pięknie. Wieloletnie zaniedbania sprawiły, że budynki i cała infrastruktura techniczna wymagają remontu. Dachy przeciekają, tynki odpadają a deski próchnieją. Pomieszczenie przeznaczone na stołówkę i świetlicę nie spełnia nawet minimalnych norm bezpieczeństwa. Środki finansowe, którymi dysponuje ks. Marciniak z trudem wystarczają na zakup wyżywienia.

Chcąc umożliwić podopiecznym księdza Marciniaka wyjazd na wakacje, Fundacja Grupy PKP przeprowadziła zbiórkę pieniędzy. Dzięki zaangażowaniu, chęci niesienia pomocy i hojności darczyńców udało się zebrać wystarczającą sumę by naprawić przeciekający dach stołówki/świetlicy. Prace remontowe zostały już rozpoczęte.

- Z całego serca Państwu dziękujemy! Dzieci dotknięte niepełnosprawnością nie mają wielu wakacyjnych przygód. Oferty zorganizowanych wyjazdów, dostosowanych do ich potrzeb praktycznie nie ma lub są poza ich zasięgiem. Nasze niepełnosprawne pociechy tak samo jak ich zdrowi rówieśnicy są zainteresowani odnoszeniem sukcesów, odczuwają potrzebę przeżycia wakacyjnej przygody, bycia członkiem wspólnoty. Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie jest podstawą wyznaczającą funkcjonowanie człowieka, jest tym jego radość i optymizm życia – mówi Natalia Bogdanowicz, prezes Fundacji Grupy PKP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony