Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP na posiedzeniu plenarnym European Level Crossing Forum

inf. pras 19.04.2021 593

Fundacja Grupy PKP na posiedzeniu plenarnym European Level Crossing Forum
Fot. Fundacja Grupa PKP
Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, wzięła udział w 25. posiedzeniu plenarnym European Level Crossing Forum. Spotkanie w formule online odbyło się 18 marca 2021 roku.
Jak czytamy w komunikacie, Fundacja Grupy PKP regularnie bierze udział w pracach grup roboczych działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w ramach projektu ILCAD (International Level Crossing Awareness Day) realizowanego przez UIC – Międzynarodowy Związek Kolei. Spotkania te są ważną platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

– Działania na rzecz bezpieczeństwa w transporcie kolejowym należą do głównych celów Fundacji Grupy PKP. Inicjujemy i realizujemy w tym obszarze wiele projektów – między innymi edukacyjnych. Jednocześnie aktywnie wspieramy rozwój innowacji oraz wdrażanie na kolei nowych rozwiązań technicznych. Oba te obszary nierozerwalnie się ze sobą wiążą, co mocno podkreślamy podczas spotkań w ramach ILCAD – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

W marcowym posiedzeniu wzięło udział 44 reprezentantów z 17 krajów. Oprócz przedstawicieli państw europejskich obecni byli także rozmówcy spoza Europy – z USA, Argentyny oraz Japonii. W związku z poszerzeniem składu o przedstawicieli kolejnych krajów, przyjęto zmianę nazwy z European Level Crossing Forum (ELCF) na Global Level Crossing Network (GLCN).

Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. na temat metod analizy ryzyka związanego z przejazdami kolejowo-drogowymi w celu ustalenia priorytetów poprawy bezpieczeństwa ich użytkowników. Zaprezentowano też opracowany i stosowany w Stanach Zjednoczonych nowoczesny model przewidywania wypadków na przejazdach.

Duże zainteresowanie wzbudził również przedstawiony przez reprezentantkę Francji, Virginie Taillandier, projekt zakładający interaktywność pociągów z otoczeniem. Takie rozwiązanie, oparte na najnowszych narzędziach komunikacyjnych, zakładałoby poprawę bezpieczeństwa systemów kolejowych bez uszczerbku dla regularności połączeń.

Na zakończenie posiedzenia Isabelle Fonverne, starszy doradca ds. bezpieczeństwa w UIC poinformowała o utworzeniu nowej grupy roboczej TreSP (Trespass and Suicide Prevention Network) stawiającej sobie za cel zapobieganie wtargnięciom oraz samobójstwom. Fundacja Grupy PKP włączy się w działania powstającej grupy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony