Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa wsparły lwowski klub sportowy

inf. pras 03.08.2020 607

Fundacja Grupy PKP i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa wsparły lwowski klub sportowy
Fot. Fundacja Grupy PKP
Dzięki środkom finansowym otrzymanym z PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej Fundacja Grupy PKP pomogła klubowi sportowemu Pogoń Lwów. Pieniądze zostały przeznaczone na zabezpieczenie zawodników i pracowników przed skutkami koronawirusa – informuje Fundacja Grupy PKP.
Udzielona dzięki Fundacji Grupy PKP i spółce PKP LHS pomoc pozwala podopiecznym lwowskiego klubu kontynuować treningi w możliwie bezpiecznych warunkach. Dzięki przekazanym środkom możliwy był między innymi zakup: jednorazowych maseczek ochronnych, środków dezynfekujących i testów na wykrycie koronawirusa.

– Od początku pandemii angażujemy się w działania na rzecz walki z koronawirusem. Poprzez zakup środków ochrony osobistej oraz profesjonalnego sprzętu, swoim wsparciem objęliśmy służby medyczne, ratownicze, a także porządku publicznego. Wspieramy też wiele inicjatyw i klubów sportowych w naszym regionie, więc tym bardziej cieszę się, że możemy kontynuować współpracę z drużyną z takimi tradycjami jak Pogoń Lwów. – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS w komunikacie.

Jednym z celów Pogoni Lwów jest odrodzenie polskiego sportu we Lwowie. Działająca przy Klubie szkółka piłkarska stawia na wychowanie nie tylko sportowe, ale i patriotyczne.  Jej podopieczni mają między innymi możliwość wyjazdów do Polski i brania udziału w wydarzeniach kulturalnych

– Do misji Fundacji Grupy PKP należy między innymi propagowanie historycznego dziedzictwa i wartości patriotycznych. Dlatego właśnie cieszę się, że mogliśmy pomóc Pogoni Lwów w bezpiecznym kontynuowaniu działalności. Dzięki temu klubowi mieszkające we Lwowie dzieci polskiego pochodzenia mają możliwość nie tylko rozwijania talentów piłkarskich, ale także poznawania tradycji rodzinnego kraju – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Już od początku epidemii Fundacja Grupy PKP prowadzi działania na rzecz walki z koronawirusem. Pierwszą inicjatywą była pomoc pracownikom spółek Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom pozostającym na dwutygodniowej kwarantannie domowej. Następnie organizacja zaangażowała się w przygotowanie środków ochronnych dla kolejarzy pozostających na służbie oraz maseczek dla pracowników budowlanych pracujących przy inwestycjach kolejowych. Kolejnym krokiem na rzecz walki z COVID-19 było przekazanie darowizny w wysokości ponad 5 mln zł przez spółki Grupy PKP na placówki i instytucje medyczne w różnych częściach kraju. Były to zarówno placówki w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach - podsumowuje fundacja.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport