Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP i LHS pomagają szpitalom

inf. pras 15.07.2020 736

Fundacja Grupy PKP i LHS pomagają szpitalom
Fot. LHS
Fundacja Grupy PKP i spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa w Zamościu przekazały środki finansowe na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej w związku ze zwalczaniem epidemii SARS-CoV-2 m.in. do czterech szpitali. Łączna wartość tej darowizny to milion złotych.
Środki trafiły do następujących placówek:
• Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie,
• Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie
• Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim
• Fundacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

– Wielu naszych pracowników angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Mamy wolontariuszy – dawców krwi i szpiku kostnego. Staramy się pomagać lokalnym społecznościom. Dlatego bez wahania przekazaliśmy środki na walkę z pandemią koronawirusa. Jednocześnie dokładamy starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i utrzymać przewozy na linii szerokotorowej, które zapewniają pracę setkom kolejarzy i tysiącom pracowników u naszych odbiorców – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.
Wraz z początkiem epidemii Fundacja Grupy PKP prowadzi działania na rzecz walki z koronawirusem. Pierwszą inicjatywą była pomoc pracownikom spółek
Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom pozostającym na dwutygodniowej kwarantannie domowej. Następnie organizacja zaangażowała się w przygotowanie środków ochronnych dla kolejarzy pozostających na służbie oraz maseczek dla pracowników budowlanych pracujących przy inwestycjach kolejowych.

- Walka z koronawirusem trwa, a służba medyczna potrzebuje w tej walce konkretnego wsparcia. Dlatego Fundacja Grupy PKP, jako organizacja pożytku publicznego, od lat wspierająca potrzebujących i ważne społeczne inicjatywy, aktywnie angażuje się w tego typu pomoc. Tym razem trafia ona do 4 szpitali, które wsparliśmy dzięki środkom spółki PKP LHS ” – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Kolejnym krokiem na rzecz walki z COVID-19, po przekazaniu darowizny w wysokości 5 mln zł przez spółki Grupy PKP na placówki i instytucje medyczne z Mazowsza, było działanie na rzecz placówek medycznych ze ściany wschodniej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport