Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP i Budimex przeciw COVID-19

inf. pras. 21.04.2020 26

Fundacja Grupy PKP i Budimex przeciw COVID-19
Fot. Fundacja Grupy PKP
Firma Budimex  przekazała darowiznę Fundacji Grupy PKP na rzecz walki  z COVID-19. Jednym z kluczowych działań, które wspólnie prowadzą jest zabezpieczanie pracowników na budowach kolejowych poprzez wyposażenie ich w środki ochrony osobistej.
Mimo trwającej pandemii, inwestycje kolejowe są wciąż realizowane. Firma Budimex prowadzi prace inwestycyjne na zlecenie narodowego zarządcy infrastruktury kolejowej, m.in. na liniach kolejowych E-30 (na odcinku Trzebinia - Krzeszowice), na linii nr 7 (Otwock – Nałęczów) i linii nr 139 Czechowice - Dziedzice. – Jesteśmy zaangażowani w pomoc w walce z COVID-19 na wielu obszarach. Budimex zawsze był i jest firmą zaangażowaną, która przykłada dużą wagę do społecznej odpowiedzialności – mówi Cezary Mączka, członek Zarządu, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksu cytowany w komunikacie.

Jak przypomina Fundacja Grupy PKP, podczas każdej inwestycji pracownicy budowlani są zaangażowani i pracują, aby wykonać ważne inwestycje kolejowe. W czasie zagrożenia i rozprzestrzeniania się korona wirusa ich zdrowie jest szczególnie narażone. Dlatego Fundacja przekazała maseczki ochronne pracownikom firmy Budimex, by zapewnić lepszą ochronę i bezpieczeństwo osobom pracującym przy inwestycjach kolejowych. Takie działanie przyczyni się do minimalizowania zachorowania oraz wpłynie na płynne realizowanie inwestycji kolejowych, w czasie gdy tak istotne jest utrzymanie miejsc pracy.

– Pomagamy rzeczowo i finansowo szpitalom. Angażujemy się w wiele akcji, które mają wspierać ochronę zdrowia naszych pracowników i partnerów. Współpraca z pracownikami kolei wpisuje się w te działania. Każda pomoc idąca w stronę kolejarzy i naszych pracowników na kontraktach kolejowych służy prowadzeniu inwestycji, a co za tym idzie, rozwojowi tej kluczowej branży naszego transportu – dodaje.

Fundacja Grupy PKP przypomina o licznych działaniach, które podjęła podczas trwającej w Polsce epidemii COVID-19. – Między innymi przeznaczyliśmy sprzęt diagnostyczny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie oraz maseczki ochronne wolontariuszom, seniorom i kolejarzom ze spółek z Grupy PKP. Pomagamy w zakupach pozostającym na kwarantannie domowej i wyposażamy najuboższe dzieci w komputery, żeby mogły sprawnie brać udział w zajęciach on-line  – wylicza fundacja.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport