Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP dąży do zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością

Fundacja Grupy PKP 26.01.2018 1,5k

Fundacja Grupy PKP dąży do zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością
fot. Fundacja Grupy PKP
Jedynie co czwarta osoba z niepełnosprawnością działa aktywnie zawodowo, co spowodowane jest w dużej mierze niską świadomością wśród pracodawców. Fundacja Grupy PKP, zauważając ten problem i chcąc mu przeciwdziałać, prowadzi projekt WidzialniPełnosprawni.pl, w ramach którego 17 stycznia b.r. zorganizowane zostało szkolenie ,,Niepełnosprawny – pełnosprawny w pracy” skierowane do kadry zarządzającej Polskich Kolei Państwowych .
Pełnoprawni pracownicy

Podczas szkolenia uczestnicy poznali informacje z zakresu zatrudniania i współpracy z osobami z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przeprowadzone szkolenie odbyło się w ramach kolejnego etapu projektu WidzialniPełnosprawni.pl, który skierowany jest przede wszystkim do osób pełnosprawnych, a jego główny cel to informowanie o sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz zwiększenie ich zatrudnienia w Spółkach Grupy PKP.

Kadra zarządzająca podczas szkolenia dzięki zadaniom symulacyjnym mogła przynajmniej w pewnym stopniu doświadczyć trudności, z jakimi osoby z niepełnosprawnością mierzą się każdego dnia. - Zadania symulacyjne z laską dla osób niewidomych i niedowidzących, poruszanie się na wózku rehabilitacyjnym czy nałożenie okularów oddających różne wady widzenia uwrażliwiło uczestników na sytuację osób z niepełnosprawnością – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się także, jak usprawnić system, by móc zapewnić osobom z niepełnosprawnością jeszcze lepsze warunki pracy. - Musimy podjąć wspólny wysiłek, aby osoby z niepełnosprawnością były równo traktowane na rynku pracy. To nasza społeczna odpowiedzialność. My zaczęliśmy od samych siebie – dodaje Katarzyna Kucharek.

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

Podczas szkolenia zostały także poruszone tematy związane z savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością. Podobne wiadomości przekazane zostały także we wcześniejszych etapach projektu podczas happeningów na dworcach kolejowych, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony