Partnerzy serwisu:

Francja: Z Bordeaux bezpośrednio do Londynu i Brukseli?

Tomasz Kościelny 23.02.2019 23

Francja: Z Bordeaux bezpośrednio do Londynu i Brukseli?
Nils Öberg, lic. GNU/Wikimedia Commons
Koleje Francuskie pracują nad kolejnymi międzynarodowymi połączeniami. Właściwie pewne już jest, że niebawem zostanie uruchomione połączenie Bordeaux – Bruksela. Niedługo okaże się też, czy uda się ostatecznie utworzyć jeszcze jedną relację międzynarodową – Bordeaux – Londyn.
29 czerwca br. ma zostać uruchomiony pierwszy pociąg Thalys z Bordeaux do Brukseli. Początkowo będzie kursował wyłączenie w soboty. Bilet na podróż w jedną stronę będzie można kupić już od 40 euro. Czas podróży ma wynieść ok. 4 godzin.

Jednocześnie analizowana jest opłacalność uruchomienia pociągów w bezpośredniej relacji Bordeaux - Londyn. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, również między tymi dwoma miastami będą kursowały pociągi w ciągu najbliższych kilku lat. Nieodłącznym elementem tego projektu byłoby jednak przystosowanie jednego z peronów do potrzeb połączenia międzynarodowego, w tym do obsługi zagranicznych pasażerów. Póki co nie wiadomo, który przewoźnik mógłby być operatorem tego połączenia.

- Pracujemy nad możliwością uruchomienia takiego pociągu, jednak może to być skomplikowane – szczególnie w kontekście Brexitu – powiedziała Stéphane Lambert z SNCF, odpowiedzialna za nowe połączenia kolejowe. Dodała, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie niosło za sobą pewne skutki, m. in. w obsłudze podróżnych między Londynem a miastami Francuskimi .

Czas podróży w nowej relacji wyniesie od 4 do 4,5 godz.  Nowe możliwości daje Kolejom Francuskim uruchomienie w 2017 roku linii dużych prędkości z Tours do Bordeaux, która znacznie skraca podróż z południowego zachodu Francji do stolicy i wynosi 2 godz. i 4 min.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony