Partnerzy serwisu:

Francja: Więcej pociągów Ouigo z centrum Paryża

Tomasz Kościelny 30.12.2018 2,1k

Francja: Więcej pociągów Ouigo z centrum Paryża
Fot. SNCF
Koleje Francuskie SNCF zwiększają dostępność marki Ouigo dla paryżan. Składy kursujące pod szyldem połączeń niskobudżetowych, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, odjeżdżają również ze stacji Gare du Lyon.
Z nowej lokalizacji uruchamiane są trzy pary pociągów dziennie, którymi można dojechać m.in. do miejscowości: Lyon, Marsylia, Aix-en-Provence, Awinion, Valence, Nicea. Do tej pory, aby dostać się do niektórych z wymienionych miast tanimi połączeniami, trzeba było skorzystać z podparyskich dworców.

Gare de Lyon jest jedną z głównych sześciu stacji Paryża. Jest trzecią, na której pojawiły się połączenia Ouigo. Od 2013 roku pociągi pod tą marką przewożą pasażerów we Francji między przedmieściami Paryża (Marne La Vallée) a Lyonem, Marsylią i Montpellier. W następnych latach rozszerzono ofertę SNCF o kolejne relacje. W grudniu 2017 roku pociągi Ouigo wjechały po raz pierwszy na stację w centrum Paryża (Montparnasse), skąd pociągi odjeżdżają do miejscowości Nantes, Rennes oraz Bordeaux. Od lipca br. pociągi odjeżdżają również ze stacji Gare de l'Est, skąd można pojechać do Nancy, Metz oraz Strasburga.

Do obsługi połączeń Ouigo zostały przeznaczone pociągi TGV Duplex. Ich standard jest zgodny z drugą klasą pociągów TGV, jednak przestrzeń bagażowa oraz zaplecze barowe zostały zmniejszone, aby w pociągach znalazło się więcej miejsca na dodatkowe fotele. Ceny biletów zaczynają się już od 10 euro dla dorosłych, a dla dzieci poniżej 12 roku życia – od 5 euro.

Z danych SNCF wynika, że od początku istnienia marki, z połączeń Ouigo skorzystały już 3 mln pasażerów. 65% z nich zapłaciło za bilet mniej niż 25 euro. W tym roku skorzystało z nich około 12 mln podróżnych. W planie finansowym SNCF na 2020 rok planowane jest przewiezienie 26 mln pasażerów pociągami Ouigo, co ma stanowić jedną czwartą klientów pociągów dużych prędkości we Francji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony