Partnerzy serwisu:

Francja: Tanie pociągi Ouigo na kolejnych paryskich stacjach

Tomasz Kościelny 15.09.2018 46

Francja: Tanie pociągi Ouigo na kolejnych paryskich stacjach
Fot. Cramos, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons
Koleje Francuskie SNCF podjęły decyzję o zwiększeniu dostępności marki Ouigo dla paryżan. Już niebawem składy kursujące pod szyldem połączeń niskobudżetowych będą odjeżdżały ze stacji Gare du Lyon.
Szef SNCF Guillaume Pepy poinformował, że pociągi Ouigo pojawią się na stacji Gare du Lyon jeszcze pod koniec tego roku, a więc najprawdopodobniej wraz z wejściem w życie nowego, rocznego rozkładu jazdy. Pociągami Ouigo będzie można dojechać do miejscowości: Lyon, Marsylia, Aix-en-Provence, Awinion, Valence. W tej chwili, aby dostać się do niektórych z wymienionych miast tanimi połączeniami, trzeba skorzystać z podparyskich stacji Marne-La-Valleé lub Roissy-Charles de Gaulle, a dojechać można tam z centrum miasta koleją RER. Niewykluczone, że ze stacji Gare du Lyon zostaną uruchomione również połączenia do Tulonu.

Od 2013 roku pociągi dużych prędkości Ouigo przewożą pasażerów we Francji między przedmieściami Paryża (Marne La Vallée) a Lyonem, Marsylią i Montpellier. W następnych latach rozszerzono ofertę SNCF o kolejne relacje. W grudniu 2017 roku pociągi Ouigo wjechały po raz pierwszy na stację w centrum Paryża (Montparnasse), skąd pociągi odjeżdżają do miejscowości Nantes, Rennes oraz Bordeaux. Od lipca br. pociągi odjeżdżają również ze stacji Gare de l'Est, skąd można pojechać do Nancy, Metz oraz Strasburga.

Do obsługi połączeń Ouigo zostały przeznaczone pociągi TGV Duplex. Ich standard jest zgodny z drugą klasą pociągów TGV, jednak przestrzeń bagażowa oraz zaplecze barowe zostały zmniejszone, aby w pociągach znalazło się więcej miejsca na dodatkowe fotele. Ceny biletów zaczynają się już od 10 euro dla dorosłych, a dla dzieci poniżej 12 roku życia – od 5 euro.

Sprzedaż biletów na nowe połączenia ruszy 11 października.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony