Partnerzy serwisu:

Francja: Kolejne kroki w kierunku rebrandingu

Tomasz Kościelny 03.11.2017 1,8k

Francja: Kolejne kroki w kierunku rebrandingu
Fot. SNCF
Koleje Francuskie SNCF planują odświeżenie swojej strony internetowej. To kolejny etap rozpoczętego w lipcu procesu rebrandingu. W ramach odświeżenia wizerunku, coraz więcej szybkich pociągów jest firmowanych marką InOui.
Strona internetowa SNCF otrzyma nowy adres oraz zmieni się szata graficzna. Będzie to pierwsza tak znacząca modyfikacja strony od 17 lat. Rebranding oznacza, że od 8 grudnia każdy, kto chce kupić bilet przez internet lub sprawdzić ofertę przewoźnika, będzie korzystał z adresu Oui.sncf. Szata graficzna strony będzie nawiązywała do nowej marki.

Ze zmianą wiąże się także utworzenie nowych aplikacji na telefony. Sama strona ma oferować użytkownikom także m.in. korzystanie z systemu specjalnych powiadomień drogą mailową, który będzie informował o tanich biletach. "Zachowamy wszystko, czego potrzebujesz. Resztę ulepszymy" – czytamy w komunikacie SNCF.

To kolejny etap zakrojonego na szeroką skalę rebrandingu. Pierwszy pociąg objęty tym procesem wyruszył w trasę 2 lipca i był jednocześnie połączeniem inaugurującym kursy na linii Paryż – Bordeaux przez Tours. W tej relacji kursuje 16 składów, oznakowanych nowym logotypem. Marka wchodzi także na trasy: Paryż – Strasburg i Paryż – Lyon. Tam proces rebrandingu zakończy się jeszcze w tym roku.

Władze SNCF tłumaczą, że do tej pory krajowe szybkie połączenia nie miały swojej własnej nazwy. Pasażerowie francuskiej kolei znali tylko wyspecjalizowane marki: Ouigo, iDTGV Eurostar oraz Thalys. Każda z nich miała jednak specjalne taryfy oraz relacje.

InOui to wyższy standard istniejących od czterech lat połączeń niskokosztowych Ouigo, które zdaniem SNCF sprawdziły się i które warto utrzymać. Pod tą marką kryją się tańsze bilety, ale płatne usługi dodatkowe. Na pokładzie pociągów Ouigo znajduje się więcej niż w przypadku standardowych połączeń miejsc siedzących.

Kolejarze dokładają starań, aby umocnić swoją pozycję w segmencie szybkich przewozów jeszcze przed otwarciem rynku na prywatnych przewoźników, co nastąpi za 3 lata.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony