Partnerzy serwisu:

FPS z umową na modernizację 90 wagonów PKP Intercity

Jakub Rösler, Jakub Madrjas 01.04.2022 5k

FPS z umową na modernizację 90 wagonów PKP Intercity
zdjęcie ilustracyjnefot. Jakub Rösler
Dziś (1 kwietnia) spółka H. Cegielski – FPS podpisała umowę na modernizację 90 wagonów PKP Intercity.
PKP Intercity wybrało wykonawcę naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją i później przeglądem na trzecim poziomie utrzymania 90 wagonów osobowych typów 111A i 141A po długim, zaczętym w 2020 roku procesie. Zwycięska oferta FPS opiewała 494,8 mln zł brutto. Producent dał gwarancje na pojazdy na 37 miesięcy. Dużo tańsza oferta Mag-Train w konsorcjum z Pozbud (obecnie Compremum) została odrzucona.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się dziś (1 kwietnia) w Poznaniu.  – To kolejny kontrakt, bo ostatnio mówiliśmy o kontrakcie na nowe wagony w ilości 80, a także 13 zmodernizowanych lokomotyw spalinowych. Nowe wagony będą nowoczesne, a przede wszystkim wyposażone w nowe wózki, które pozwolą na cichszą i bardziej komfortową jazdę – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Minister podziękował też polskim oraz ukraińskim kolejarzom za ich trud i wysiłek włożony w pomoc osobom uciekającym z Ukrainy. Bittel dodał też, że wagony wjadą do Niemiec czy Austrii, a ponadto będzie można je spotkać na trasach w całej Polsce.

– Chciałem przypomnieć, że czas, w jakim będziemy realizować to zamówienie, jest ciężki. Moja załoga i ja mamy nadzieje, że damy radę zrealizować ten kontrakt w stu procentach. Liczę, że niedługo będę mógł Państwu przekazać informacje o nowych kontraktach zagranicznych, które zdobył FPS – powiedział prezes FPS, Krzysztof Laskowski.

Wagony po wykonanych pracach pozostaną wagonami przedziałowymi 2. klasy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony