Partnerzy serwisu:

FPS uzyskał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wagonów 174A

Michał Szymajda 06.11.2018 7,8k

FPS uzyskał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wagonów 174A
Fot. FPS
Spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych uzyskała zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji pojazdu kolejowego dla zmodernizowanego wagonu osobowego typu 174A wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Oznacza to, że już niebawem pasażerowie będą mogli korzystać z tych pojazdów.
Od listopada 2017 spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. konsekwentnie realizuje podpisaną umowę na wykonanie modernizacji 60 pasażerskich wagonów kolejowych wraz z prawem opcji na dodatkową modernizację 30 wagonów.  Więcej na temat kontraktu można przeczytać tutaj.

Jedną z najważniejszych cech zmodernizowanego wagonu jest wyposażenie go w zupełnie nowe wózki typu 25AN4 produkcji FPS zapewniające właściwą spokojność biegu, co przekłada się na lepszy komfort pasażerów i ciszę w środku pojazdu.

Wnętrze pojazdu zyskało nowoczesny wygląd, przedziały wyposażono w wygodne i ergonomiczne fotele, gniazdka elektryczne oraz panele pozwalające sterować temperaturą oraz oświetleniem. Przedziały WC zostały przebudowane z wykorzystaniem zamkniętego układu toalet. Ponadto zostały zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego Internetu.

Więcej informacji na temat tras, gdzie zobaczymy wagony z przedziałami po modernizacji, można znaleźć tutaj. Pierwszym z pociągów zestawionych z wagonów FPS ma być TLK Pomorzanin, kursujący z Gdyni do Wrocławia przez Poznań. Wówczas zmieni kategorię na IC.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony