Partnerzy serwisu:

FPS szykuje się do eksportu wagonów poza Europę

Jakub Madrjas 01.12.2017 4,5k

FPS szykuje się do eksportu wagonów poza Europę
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Czy FPS wystartuje w przetargu na wagony dla wojska, który ogłosiło PKP Intercity? – Rozważamy to. Obecnie analizujemy specyfikację zamówienia – mówi „RK” spółki Cegielski–FPS Hubert Stępniewicz i zdradza nam eksportowe plany fabryki.
Warto podkreślić, że w porównaniu do zapytania ofertowego ograniczona została specyfikacja zamówienia w zakresie dopuszczeń do ruchu poza granicami kraju. To powinno zachęcić producentów do udziału w postępowaniu. – Dopuszczenie do eksploatacji w ponad dwudziestu krajach w obecnej sytuacji to ogromne ryzyko związane z nieprzewidywalnością procesu – przyznaje prezes.

Prezes FPS-u podkreśla, że wagon pasażerski jest flagowym produktem FPS. – To obszar naszej specjalizacji. Pracujemy nad tym, by wagony stały się naszym produktem eksportowym – powiedział „Rynkowi Kolejowemu”. Jak uściślił, chodzi nie tylko o rynek europejski. – Poza Europą są kraje, które w większym stopniu polegają na taborze klasycznym, a nie zespołach trakcyjnych – mówi Hubert Stępniewicz. Jak się dowiedzieliśmy, producent złożył ofertę na dostawę 60 wagonów – właśnie poza naszym kontynentem.

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński, poinformował, że wartość portfela zamówień Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski wynosi prawie 500 mln. – W ciągu kilku lat przed "dobrą zmianą polityczną" portfel zamówień to było 100 mln zł" – powiedział Chludziński.

Cegielski w listopadzie wygrał dwa ważne przetargi. Pierwszy opiewa na modernizację 60, drugi na produkcję całkowicie nowych 55 wagonów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony