Partnerzy serwisu:

FPS przekazał PKP Intercity pierwsze dwa wagony restauracyjne

Jakub Madrjas 20.10.2020 321

FPS przekazał PKP Intercity pierwsze dwa wagony restauracyjne
Fot. Aleksander Kędzierski
FPS H. Cegielski przekazał PKP Intercity pierwsze dwa wagony restauracyjne. Zostały przebudowane z wagonów pierwszej klasy i oznaczone typem 406A-40. 
Umowę na wykona przebudowę dziesięciu wagonów 1 klasy typu 145Ab na wagony restauracyjne wraz z ich zaawansowaną modernizacją podpisano w lutym 2019 roku. Jedynym podmiotem, który złożył ofertę w przetargu był FPS H. Cegielski. Wartość kontraktu to 61,3 mln zł.

Wagony przed przebudową posiadały przedziały menadżerskie (4 osobowe), które obecnie nie występują już w składach PKP Intercity. Według specyfikacji przetargu po przebudowie będą w całości przeznaczone do konsumpcji posiłków. Będą oczywiście klimatyzowane, w środku znajdzie się 12 stolików i 36 miejsc siedzących. Będą w nich także nadajniki wifi, pojawią się półki na których pozostawić będzie można bagaże. 

Według informacji PKP Intercity, pierwsze wagony z H. Cegielski FPS, zgodnie z podpisanym harmonogramem, miały być oddane w lipcu 2020 roku. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, uniemożliwiła to pandemia. - Mimo licznych trudności związanych z postępującą pandemią COVID-19, realizacja umowy odbywa się zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Pierwsze pojazdy zostaną niebawem przekazane PKP Intercity – informował nas kilka dni temu Jarosław Nowak, Kierownik Projektu w FPS Cegielski. Teraz pierwsze dwa wagony zostały w końcu przekazane przewoźnikowi, o czym poinformował profil Baza Wagonów Kolejowych. Potwierdziliśmy tą informację w spółce FPS. 

Dostawa nie zwiększy znacząco zasobów przewoźnika, bo konieczność przebudowy wagonów jest w dużej mierze skutkiem konieczności nagłego wycofania 6 wagonów restauracyjnych, z uwagi na ich uszkodzenia, dyskwalifikujące je z dalszej eksploatacji. To jedna z przyczyn okresowych braków wagonów tego typu w taborze przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony