Partnerzy serwisu:

FPS po raz kolejny szuka prezesa

Michał Szymajda 18.02.2021 27

FPS po raz kolejny szuka prezesa
Fot. RK Archiwum
Rada Nadzorcza poznańskiego producenta taboru kolejowego po raz kolejny poszukuje prezesa zarządu. Można się już zapoznać z warunkami stawianymi przed kandydatami.
Spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych wszczyna postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki i członka zarządu ds. korporacyjnych. Robi to po raz drugi – podjęta na jesieni 2020 próba wyłonienia osoby do kierowania producentem taboru nie przyniosła rezultatu.

FPS pozostaje bez prezesa od wiosny 2020, kiedy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej przeniósł się Hubert Stępniewicz, kierujący poznańską spółką od 2016 roku. Pełniącą obowiązki prezesa została członkini zarządu do spraw finansowych, Małgorzata Rogalewicz.

Potencjalny prezes FPS musi złożyć swoją propozycje w siedzibie spółki. Zgłoszenie kandydata wraz z oświadczeniami i dokumentami wymaganymi niniejszym ogłoszeniem powinno zostać złożone do dnia 23 lutego 2021.

Rada nadzorcza spółki oczekuje, że prezes będzie posiadać wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia i posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Nie może być karany i musi korzystać w pełni z praw publicznych, a także znać jeden język obcy. Wymagania nie są więc wysokie, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzona zostanie rozmowa, w której kandydat będzie musiał popisać się wiedzą na temat środowiska, w której działa FPS i wiedzą na temat działalności spółek skarbu państwa (właścicielem FPS jest ARP).

Obecnie FPS zajmuje się produkcją wagonów dla wojska, wagonów na 200 km/h dla PKP Intercity oraz zaawansowaną modernizacją lokomotyw SM42. Więcej na temat planów FPS można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony