Partnerzy serwisu:

FPS nie będzie współpracować z Chińczykami?

Michał Szymajda 08.10.2021 5,7k

FPS nie będzie współpracować z Chińczykami?
Graf. CRRC ZELC
W rozmowie z „Rzeczpospolitą” wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński miał powiedzieć, że współpraca należącej do agencji spółki FPS H. Cegielski z Chińczykami z CRRC nie będzie prowadzona.
– Współpraca z Chińczykami nie jest prowadzona. Na pierwszym miejscu stawiamy na współpracę z Pesą i z polskimi dostawcami – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP. Tym samym odniósł się do informacji o współpracy spółki należącej do państwa z chińskich CRRC Datong. Producenci mieli współpracować przy produkcji szybkich wielosystemowych lokomotyw dla PKP Intercity, przy okazji zbliżającego się przetargu o znacznej wartości na takie elektrowozy. 

Wiceszef państwowej agencji w krótkiej rozmowie stwierdził, że „poszukuje synergii w grupie ARP”, w której jest także inny producent pojazdów szynowych (także lokomotyw) – Pesa. – Skupimy się na poszukiwaniu synergii produktowej i handlowej która zapewni długoletnią perspektywę funkcjonowania – powiedział.

Prezes FPS, Krzysztof Laskowski, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” wydawał się być zaskoczony informacją o końcu współpracy z Chińczykami z CRRC Datong. Nie chciał tego komentować. – Na razie jesteśmy w dialogu konkurencyjnym, do złożenia oferty jest jeszcze daleko – powiedział. Pytana w tej sprawie wysłaliśmy także do Agencji Rozwoju Przemysłu.

Z Krzysztofem Laskowskim o współpracy z CRRC rozmawialiśmy pod koniec sierpnia. Całą rozmowę można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony