Partnerzy serwisu:

FPS H. Cegielski w końcu ma prezesa

Jakub Rösler 17.02.2023 3,1k

FPS H. Cegielski w końcu ma prezesa
Fot. FPS H. Cegielski
Marcin Rodek został powołany na prezesa Zarządu spółki H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych. Rodek do tej pory był pełniącym obowiązki prezesa. Decyzja rady nadzorczej kończy więc długi okres “bezkrólewia” w poznańskiej fabryce.
O zmianach kadrowych w poznańskim Cegielskim pisaliśmy w ostatnich miesiącach kilkakrotnie. Zarząd spółki znacząco zmniejszył swoją liczebność w 2022 roku, kiedy to najpierw odwołano dwóch członków zarządu, a następnie prezesa FPS, Krzysztofa Laskowskiego. Ówcześnie zarząd producenta liczył tylko jedną osobę, którą był Marcin Rodek, pełniący funkcję p.o. prezesa zarządu. W kolejnych miesiącach zarząd powiększył się o nowego członka, którym został były prezes IPSz Tabor, dr. inż. Maciej Andrzejewski. Cegielski wciąż nie miał jednak prezesa.

Teraz w końcu się to zmieniło, bowiem z dniem 15 lutego 2023 r. Rada Nadzorcza H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych powołała na funkcję Prezesa Zarządu Spółki dr Marcina Rodka, LL.M.

Dr Marcin Rodek, LL.M. jest radcą prawnym. Ukończył prawo oraz chemię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdobył doktorat w dziedzinie prawa patentowego na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium, na którym ukończył także studium LL.M. podstaw prawa niemieckiego. Jest stypendystą Instytutu Maksa Plancka ds. Innowacji i Konkurencji. Studiował także na Uniwersytecie w Zurychu. Ukończył m.in. Studium prawa Anglii i UE prowadzone przez Uniwersytet Cambridge, Studium Programów Europejskich oraz Szkołę Letnią Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie.

Dr Marcin Rodek jest autorem licznych publikacji, w tym także zagranicznych, w dziedzinie prawa spółek, prawa na dobrach niematerialnych (tzw. własności intelektualnej), prawa lotniczego oraz kolejnictwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony