Partnerzy serwisu:

FPS Cegielski z nowym prezesem i członkiem zarządu [aktualizacja]

Jakub Madrjas 22.04.2021 4,1k

FPS Cegielski z nowym prezesem i członkiem zarządu [aktualizacja]
fot. FPS Cegielski
Producent taboru H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych ma w końcu prezesa. Został nim Krzysztof Laskowski. W spółce jest też nowy członek zarządu.
W lutym Rada Nadzorcza poznańskiego producenta H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych po raz kolejny wszczęła poszukiwania nowego prezesa zarządu. Tym razem konkurs udało się rozstrzygnąć. Jak informuje spółka, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego na funkcję prezesa został wybrany Krzysztof Laskowski. Otrzymał on najwyższą ocenę punktową spośród kandydatów biorących udział w konkursie i objął stanowisko 15 kwietnia 2021 r.

Jak czytamy w komunikacie, Krzysztof Laskowski jest menedżerem, dotychczas pełnił obowiązki członka zarządu oraz dyrektora generalnego Lucchini Poland Sp. z o.o. – jednej z największych europejskich spółek działających w segmencie zestawów kołowych. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Budownictwa i Architektury. Zdobył także tytuł Master of Business Administration w trakcie studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto na SGH ukończył studia w zakresie Marketingu i Zarządzania.

Doświadczenia zawodowe zdobywał między innymi pełniąc funkcję dyrektora handlowego w Hucie Zawiercie S.A., gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie procesami sprzedaży wyrobów hutniczych. W latach 1996-2001 zajmował stanowisko dyrektora handlowego oraz Prokurenta w Preussag AG, firmie, która działała w przemyśle maszynowym i hutniczym. Zainteresowania prezesa Laskowskiego to rynki kapitałowe, architektura, a w wolnych chwilach tenis ziemny i żeglarstwo morskie - podaje FPS.

Poznański FPS Cegielski pozostawał bez prezesa przez rok odkąd do Polskiej Grupy Zbrojeniowej przeniósł się Hubert Stępniewicz, kierujący poznańską spółką od 2016 roku

Aktualizacja [22 kwietnia] Marcinek Rodek nowym członkiem zarządu

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" spółka FPS, w wyniku przeprowadzonych konkursów rada nadzorcza powołała również Marcina Rodka na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych. Obejmie on stanowisko od 1 maja.

Jak czytamy w biogramie, dr Marcin Rodek, to radca prawny, ukończył prawo oraz chemię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i ma doktorat w dziedzinie prawa patentowego na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium, na którym ukończył także studium LL.M. podstaw prawa niemieckiego. Stypendysta Instytutu Maksa Plancka ds. Innowacji i Konkurencji. Studiował także na Uniwersytecie w Zurychu. Ukończył m.in. Studium prawa Anglii i UE prowadzone przez Uniwersytet Cambridge, Studium Programów Europejskich oraz Szkołę Letnią Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie.

Zarządzał i brał udział w realizacji wielu innowacyjnych projektów. Od lat doradzał renomowanym i pionierskim przedsiębiorstwom pomagając w ich rozwoju. Autor licznych publikacji, w tym także zagranicznych, w dziedzinie prawa spółek, prawa na dobrach niematerialnych (tzw. własności intelektualnej), prawa lotniczego oraz kolejnictwa- informuje FPS.

Od dnia 1 maja 2021 Zarząd FPS będzie funkcjonował w następującym składzie: Krzysztof Laskowski – Prezes Zarządu, Małgorzata Rogalewicz – Członek Zarządu ds. Finansowych, Jakub Banaszak – Członek Zarządu ds. Technicznych, Marcin Rodek – Członek Zarządu ds. Korporacyjnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony