Partnerzy serwisu:

FPS Cegielski szuka nowego prezesa

Roman Czubiński 29.09.2020 68

FPS Cegielski szuka nowego prezesa
fot. MS
Rada nadzorcza poznańskiej Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski zamierza wybrać nowego prezesa zarządu spółki. Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się 24 września. Stanowisko pozostaje nieobsadzone od czasu przejścia poprzedniego prezesa do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Rada oczekuje, by nowy prezes miał wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy i nie krótsze niż trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Wymogiem jest znajomość na poziomie średniozaawansowanym co najmniej jednego języka obcego (najlepiej – jak zaznaczono – angielskiego lub niemieckiego). Z ubiegania się o stanowisko wykluczono osoby zatrudnione w partiach politycznych oraz biurach poselskich, a także pełniące funkcje z wyboru w związkach zawodowych lub prowadzące działalność, która skutkowałaby konfliktem interesów.

Kandydaci mogą składać zgłoszenia do południa 8 października. Rozmowy kwalifikacyjne z osobami, które przejdą do kolejnego etapu, zostaną przeprowadzone w ciągu 2 tygodni od tej daty (choć FPS zastrzega możliwość przesunięcia obydwu terminów o 14 dni).

Poprzedni prezes FPS, Hubert Stępniewicz, opuścił stanowisko w marcu bieżącego roku, wchodząc w skład zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Poznańskim zakładami kierował od listopada roku 2016[https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/cegielskifps-ma-nowego-prezesa-79108.html]. Jego głównym zadaniem było przeprowadzenie restrukturyzacji FPS. Wyniki spółki w kolejnych latach świadczą o tym, że proces ten zakończył się sukcesem. Od czasu transferu Stępniewicza obowiązki prezesa pełni członek zarządu do spraw finansowych Małgorzata Rogalewicz.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony