Partnerzy serwisu:

FlixTrain wystartuje w Szwecji

Artur Bogdanowicz 17.04.2021 4,4k

FlixTrain wystartuje w Szwecji
fot. Flixbus
Już 6 maja wystartują przewozy FlixTrain w Szwecji. To pierwsza linia kolejowa przewoźnika poza granicami Niemiec. 
W pierwszej fazie rozkład przewiduje 30 kursów tygodniowo na linii Göteborg-Sztokholm i obsłuży także Södertälje, Hallsberg, Skövde oraz Falköping. Będą to 3 pary pociągów uruchamianych od poniedziałku do piątku. Odjazdy z Göteborga przewidziano na 7:48, 12:28 i 17:28, ze Sztokholmu na 7:45, 12:32 i 17:33. Ceny biletów rozpoczynają się już od 125 SEK, czyli ok. 12 euro za przejazd w jedna stronę. Przejazd trwa ok. 3,5 godziny. Co ciekawe, na trasie skorzystać tez można z kursów Flixbusa, ale podróż trwa wtedy 7 godzin.

Także w Szwecji FlixTrain stawia na współpracę ze średniej wielkości przedsiębiorstwami. Partnerem operacyjnym będzie Hector Rail z siedzibą w stolicy kraju. Sam FlixTrain zajmie się rozkładem, sprzedażą biletów, marketingiem i obsługą klienta. Wagony i lokomotywy pochodzić będą z niemieckiego Akwizgranu (Aachen) od Talbot Services. Wszystkie wagony zostały zmodernizowane i wyposażone w gniazdka przy siedzeniach oraz bezprzewodowy Internet wraz z systemem rozrywki pokładowej.

W Niemczech FlixTrain obsługuje trasy Hamburg-Kolonia, Berlin-Kolonia i Berlin-Stuttgart. Po koronawirusowej przerwie obsługa tras ma być wznowiona tutaj 24 kwietnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony