Partnerzy serwisu:

Flixtrain pozwał Deutsche Bahn o praktyki monopolistyczne

Artur Bogdanowicz/ntv 21.08.2018 3,6k

Flixtrain pozwał Deutsche Bahn o praktyki monopolistyczne
Fot. br146leon
Flixmobility, właściciel marki Flixtrain, krytykuje na łamach czasopisma Manager Magazin monopolistyczne zachowanie niemieckiego narodowego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn i informuje o złożonym jeszcze w lipcu przeciwko niemu pozwie.
André Schwämmlein z zarządu firmy zarzuca Kolejom Niemieckim niewystarczającą i „niekompletną” informację o kursach Flixtrain umieszczaną na stronie bahn.de – informacji o komercyjnych połączeniach brak jest np. podczas wyszukiwania tzw. najszybszych połączeń, system nie wyświetla także oferowanych przez Flixtrain cen promocyjnych i ofert specjalnych. Jest to jego zdaniem przejaw nierównej konkurencji i główny powód wystąpienia na drogę sądową.

Deutsche Bahn odrzuca stawiane przez Flixtrain zarzuty informując jednocześnie o prowadzonych z konkurentem rozmowach i już dokonanych zmianach w systemie informacji na stronie bahn.de. Zdaniem przedstawicieli prywatnego przewoźnika, podobnie jak w przypadku przewozów lokalnych i regionalnych, w wyszukiwarce połączeń DB powinny znajdować się informacje o wszystkich dostępnych ofertach kolejowych. Flixtrain rozważa także zażalenie lub pozew z uwagi na ograniczoną dostępność do infrastruktury kolejowej. Z uwagi na ograniczoną przepustowość i remonty okresowo część jego pociągów kursowała w ostatnich tygodniach w zmienionej relacji omijając ważne węzły kolejowe.

Zielone pociągi kursują obecnie ze Stuttgartu do Berlina i na linii Kolonia-Hamburg. Jak informuje dziennik Münchner Merkur, kolejowe połączenia spółki-córki Flixbusa między stolicą Niemiec a stolicą Bawarii najprawdopodobniej skierowane zostaną nową trasą KDP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony