Partnerzy serwisu:

Flixtrain dotrze do Drezna

Michał Szymajda 12.04.2022 1,5k

Flixtrain dotrze do Drezna
Fot. Flixtrain
Od 11 maja pociągami Flixtrain będzie można dotrzeć do Drezna. Na razie jednak zielone pociągi nie dojadą do miasta codziennie, ale tylko w czwartki, piątki i soboty. Z miasta będą wyjeżdżać w kierunku Berlina i Kolonii w piątki, soboty i poniedziałki.
Z rozkładu jazdy udostępnionego na stronie operatora wynika, że w każdy z tych dni będzie odbywał się jeden poranny kurs pociągu o godzinie 6:17 z Drezna, który dystans między głównymi dworcami w Dreźnie i Berlinie pokona w 2 godziny i 4 minuty. To o pół godziny szybciej niż liczne na tej trasie autobusy Flixa, ale o około 15 minut dłużej niż kursujące pomiędzy miastami pociągi EC uruchamiane wspólnie przez Koleje Czeskie i Niemieckie. Bilety we Flixtrain są jednak bardzo tanie. Można je kupić już za 5 euro.

FlixTrain kursuje w Niemczech na czterech trasach: Berlin – Stuttgart, Hamburg – Kolonia – Monachium, Lipsk – Berlin – Akwizgran oraz Hamburg – Berlin – Lipsk. W ostatnich miesiącach Flixtrain przebudował większość swoich wagonów z przedziałowych na bezprzedziałowe. Flixtrain uchodzi w Niemczech za operatora lowcostowego.

Zielone pociągi Flixa kursują także w Szwecji, o czym piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony