Partnerzy serwisu:

Flixtrain chce jeździć po nowej trasie KDP z Berlina do Monachium

Artur Bogdanowicz 28.05.2018 2,4k

Flixtrain chce jeździć po nowej trasie KDP z Berlina do Monachium
Fot. Flixtrain
Jak informuje dziennik Münchner Merkur, kolejowe połączenia Flixbusa między stolicą Niemiec a stolicą Bawarii najprawdopodobniej skierowane będzie nową trasą KDP.
W rozmowie z gazetą przedstawiciel przewoźnika, cytowany również przez stołeczną rozgłośnię RBB, mówi o 2 lub 3 parach pociągów codziennie, jakie miałyby być uruchamiane od 2019 roku.

Na razie do operatora sieci, DB Netz, wpłynął odpowiedni wniosek. Jak wiadomo Flixbus i Flixtrain nie są jednak właścicielami ani autobusów, ani pociągów, firmują jedynie przewozy i sprzedają bilety na nie połączenia.

Rocznie Fixbus sprzedaje ponad 500 tys. biletów, niemiecki narodowy przewoźnik kolejowy pociągami dalekobieżnymi przewozi rocznie średnio 140 mln pasażerów. Po oddanej w połowie grudnia trasie KDP Berlin-Erfurt-Norymberga-Monachium pociągi ICE kursują średnio co godzinę. Sztandarowym produktem Deutsche Bahn są tu 3 pary sprinterów, które na pokonanie całej trasy potrzebują mniej niż 4 godziny. Od nowego rozkładu ich liczba ma być zwiększona do pięciu.

Więcej na temat nowej linii KDP można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony