Partnerzy serwisu:

FlixMobility pozyskało ponad 650 mln dolarów finansowania. Wstęp do dalszej ekspansji

Redakcja 09.06.2021 446

FlixMobility pozyskało ponad 650 mln dolarów finansowania. Wstęp do dalszej ekspansji
fot. Flixbus
FlixMobility, spółka matka FlixBus i FlixTrain, pomyślnie zakończyła rundę G finansowania, pozyskując ponad 650 mln dolarów od amerykańskiego inwestora Canyon Partners. Otrzymane inwestycje pozwolą FlixMobility na dalszą rozbudowę sieci FlixBus i FlixTrain, w tym ekspansję na nowe rynki.
Spółka FlixMobility, obecna aktualnie na 36 rynkach na świecie, zapowiada wyraźne przyspieszenie wdrożenia strategii z silnym zapleczem finansowym. – Dzięki uzyskanemu finansowaniu jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzącego międzynarodowego rozwoju i planów ekspansji głównych filarów naszego biznesu, czyli FlixTrain i FlixBus – powiedział Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility. Nowe finansowanie pomoże FlixBusowi zbudować największą sieć autobusową w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Portugalii, umocnić wiodącą pozycję w Turcji, Francji i Europie Wschodniej, w tym w Polsce, oraz rozwinąć działalność kolejową FlixTrain w Niemczech, Szwecji i innych krajach. Ponadto firma już planuje wejście na nowe rynki po przymusowym zawieszeniu związanym z pandemią.

– Przechodzimy z obrony do ataku i naszym głównym celem będzie osiągnięcie pozycji lidera na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni – zapowiedział André Schwämmlein założyciel i dyrektor generalny FlixMobility. – Chcemy, aby zielona mobilność była dostępna dla jak największej liczby osób, dlatego planujemy dalsze inwestycje na rynkach z ogromnym potencjałem, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, ale także wzmocnienie naszej pozycji na kluczowych rynkach europejskich – dodaje.

FlixMobility z powodzeniem przetrwało okres pandemii. Latem ubiegłego roku spółka uruchomiła swoje pierwsze połączenia autobusowe do krajów bałtyckich oraz rozpoczęła budowę krajowej siatki połączeń w Wielkiej Brytanii i Portugalii. Dziś firma koncentruje się na dalszym rozwoju poprzez ekspansję na nowe i istniejące rynki. Oprócz globalnej sieci FlixBus w 36 krajach, od 2018 roku FlixMobility rozwija również sieć pociągów dalekobieżnych FlixTrain. Firma obsługuje obecnie połączenia FlixTrain po całych Niemczech, a na początku maja 2021 r. pierwsze zielone pociągi uruchomione zostały w Szwecji. Firma widzi przyszłość podróży zbiorowych w połączeniu pociągów i autobusów międzymiastowych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony