Partnerzy serwisu:

Fewaterm z najniższą ofertą na linii 108

Jakub Madrjas 15.05.2017 798

Fewaterm z najniższą ofertą na linii 108
Fot. Icarium, CCA-SA
Tylko trzy firmy złożyły oferty w przetargu na poprawę stanu linii 108 na odcinku Stróże – Wola Łużańska.
PKP PLK otworzyły oferty w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku Stróże – Wola Łużańska na linii 108. Najniższą – i jedyną mieszczącą się w kosztorysie – ofertę złożyła firma Fewaterm z Gromnika. Opiewa ona na 11,8 miliona złotych. Droższe były oferty firm Wizbud (13,6 mln zł) oraz krakowskiego PNIUiK (12,6 mln zł). Cena stanowi główne kryterium oceny przetargowej i wynosi 70%, zaś doświadczenie personelu – 30%. 

Czas przewidziany na realizację zadania określono na 310 dni. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej – jednotorowej zelektryfikowanej – nr 108 Stróże – Krościenko. Dokładnie chodzi o szlak Stróże – Wola Łużańska w km 3,200 – 10,540. Planowane prace mają na celu utrzymanie przejezdności wraz z przywróceniem parametrów eksploatacyjnych.

Ze względu na zły stan nawierzchni obowiązują obecnie ograniczenia eksploatacyjne na całym odcinku wynoszące 50 km/h oraz 40 km/h. Realizacja zadania pozwoli z kolei na podniesienie tego parametru do 60 km/h dla pociągów pasażerskich i towarowych. Więcej na temat zakresu inwestycji piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony