Partnerzy serwisu:

Feniksy PolRegio wyjechały na tory

Martyn Janduła 20.07.2017 6,8k

Feniksy PolRegio wyjechały na tory
fot. Martyn Janduła
Zmodernizowane przez Cegielskiego dwa pojazdy EN57, czyli znane pod marketingową nazwą Feniksy, wyjechały już na wielkopolskie tory w służbie PolRegio. Dzisiaj pierwsi pasażerowie mogli przekonać się o standardzie zmodernizowanych jednostek.
Nazwa handlowa Feniks 57 odzwierciedla gruntowny zakres modernizacji wysłużonych zespołów EN57, jaką na zlecenie Polskiego Taboru Szynowego wykonała Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu. Ze względu na skalę przeprowadzonych prac nazwa nawiązuje do odradzającego się z popiołów mitycznego feniksa. Pojazdy te pochodzą od Przewozów Regionalnych, które w mocno wysłużonym stanie odkupił Polski Tabor Szynowy w kwietniu i wrześniu 2015 roku. Łącznie było to 20 sztuk.

W czerwcu doszło do przekazania Przewozom Regionalnym dwóch składów w formie użyczenia od Polskiego Taboru Szynowego. Teraz przewoźnik będzie testował pojazdy do grudniowej zmiany rozkładu jazdy. W pierwszą jazdę pociągi wyruszyły w czwartek 20 lipca i od razu pojechały na jedną z najbardziej obciążonych tras w województwie wielkopolskim – Poznań – Leszno. – Po zakończeniu szkoleń dla maszynistów, pociągi Feniks 57 rozpoczęły obsługę trasy – potwierdza Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Feniksy będą służyć pasażerom pociągów PolRegio podróżującym w dni robocze. Z Leszna do Poznania Głównego wyruszają o 5:40, 11:27 oraz 22:26. Z kolei z Poznania do Leszna zmodernizowane składy będzie można spotkać o 7:35, 14:48 oraz 23:53. – Zebrane w czasie pierwszych miesięcy użytkowania Feniksów informacje pozwolą nam sprawdzić parametry techniczne tych pojazdów oraz wdrożone w trakcie modernizacji rozwiązania konstrukcyjne. Eksploatacja próbna umożliwi nam też zebranie opinii pasażerów na temat komfortu podróży – wyjaśnia Stilger. Przewoźnik nie wyklucza także zmiany trasy w trakcie próbnej eksploatacji Feniksów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony