Partnerzy serwisu:

Faryna: Niezwykle ważne seminarium o bocznicach kolejowych

Piotr Faryna, Tor-Audytor 06.07.2016 184

Faryna: Niezwykle ważne seminarium o bocznicach kolejowych
Fot. Rynek Kolejowy
– Najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach jesieni 2016 r. zostaną przyjęte zmiany do Ustawy o transporcie kolejowym. Spora część tych zmian dotyczy „nieliniowej” infrastruktury kolejowej – pisze Piotr Faryna, prezes Tor-Audytor. Już 12 lipca w Warszawie odbędzie się specjalistyczne seminarium dla użytkowników bocznic kolejowych i przedstawicieli tych podmiotów, które planują rozpocząć użytkowanie takiej infrastruktury.
– Nowe przepisy wprowadzają nowe definicje jednoznacznie lokujące bocznice kolejowe w obszarze infrastruktury kolejowej. Co prawda utrzymane zostanie pojęcie „użytkownika bocznicy” prowadzącego działalność w oparciu o świadectwo bezpieczeństwa, jednak będzie to „użytkownik bocznicy – zarządca infrastruktury”, co łączy się z nieco innym statusem dotychczasowych użytkowników i może wprowadzić zobowiązania wpływające na organizację pracy bocznic. Nowego znaczenia nabierają określenia np. „infrastruktura prywatna”, „manewry”, „terminal towarowy” itp. Wprowadzona zostaje zupełnie nowa kategoria „obiekt infrastruktury usługowej” (stacje pasażerskie, rozrządowe, infrastruktura portów morskich itp.) – pisze prezes Faryna.

– To wszystko, w połączeniu z niedawno wprowadzonym obowiązkiem raportowania o zdarzeniach kolejowych, może wydatnie wpłynąć na funkcjonowanie bocznic i wymaga jak najwcześniejszego przygotowania się użytkowników do wdrożenia ewentualnych zmian. Nie znamy ostatecznego brzmienia projektu zmiany Ustawy o transporcie kolejowym; aktualnie został on przekazany do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Wydaje się jednak, że zostanie objęty szybką ścieżką legislacyjną ze względu na konieczność implementacji postanowień dyrektyw UE. Tematyka ta będzie szeroko omówiona podczas najbliższego seminarium o bocznicach kolejowych, które miejmy nadzieje przyczyni się do wyjaśnienia wielu wątpliwości związanych z aktualnymi zmianami przepisów – uważa Piotr Faryna, prezes Tor-Audytor.
UWAGA. Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w seminarium "Bocznice Kolejowe 2012", które odbędzie się 12 lipca w Warszawie. Wśród potwierdzonych prelegentów, którzy wezmą czynny udział w tym wydarzeniu, znajdują się: Ignacy Góra – p.o. Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, Stefan Akira Jarecki – Dyrektor Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Piotr Faryna – Prezes Tor-Audytor, Alicja Kozłowska – Dyrektor Departamentu Regulacji Rynku Kolejowego w Urzędzie Transportu Kolejowego, Piotr Sieczkowski – Główny Specjalista w Departamencie Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Michał Zięba – Dyrektor ds. bezpieczeństwa kolejowego i interoperacyjności w ZDG TOR, Ryszard Węcławik – Prezes TOR Certyfikacje, Piotr Szczepaniak – Dyrektor Departamentu Nadzoru w Urzędzie Transportu Kolejowego, Krzysztof Baczyński – Ekspert w Tor-Audytor oraz Jarosław Licznerski z ZDG TOR.Więcej informacji - program oraz możliwość rejestracji: TUTAJ Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony